Влада, громада та агенція CoST разом слідкуватимуть за будівництвом доріг на Львівщині (коментарі)

Тепер кожен львів’янин може слідкувати за ходом будівництва автомобільних доріг в області. Для цього Обласна державна адміністрація підписала меморандум з агенцією CoST, яка моніторить будівництво інфраструктурних об’єктів у 16 країнах світу. 

Львівщина займає перші місця за темпами будівництва автомобільних доріг. Минулого року в області здали у експлуатацію 600 кілометрів автошляхів. Однак, завжди актуальним питанням лишається якість будівництва, ефективність використання грошей та матеріальних ресурсів, особливо коли – це бюджетні кошти області та держави. Тому важливим є громадський контроль за будівництвом шляхів. Співпраця Львівської ОДА, Національного Секретаріату CoST та Трансперенсі Інтернешнл Україна якраз дає таку можливість, розповів губернатор Львівщини Олег Синютка.

Це перший в історії меморандум, який CoST підписали з місцевою владою. представники ЛОДА фіксуватимуть на сайті інформацію про хід будівництва доріг, а громадські організації та активісти можуть контролювати процес, розповіла директор Національного Секретаріату CoST в Україні Наталія Форсюк.

Читати також:  Представники дрогобицького осередку "Народний контроль" підтримали Порошенка

Інформацію на портал заливатиме департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА. 40 % інформації автоматично йтиме на Prozorro щотижня.

Один будівничий проект  матиме 290 показників. Їх заноситимуть на сайт та порівнюватимуть із запланованими цифрами.

Довідково: CoST (Construction Sector Transparency Initiative, Ініціатива прозорості інфраструктури) багатостороння ініціатива із секретаріатом у м. Лондоні (Великобританія), яка об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу в 16-и країнах світу з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, підвищення ефективності використання публічних коштів, моніторингу та зменшення ризиків неефективного управління та корупції.

Читати також:  На промисловий кластер, який поєднає підприємства й заклади освіти, треба 500 тис. грн. (коментарі)

В Україні Ініціатива CoST розпочала свою активну роботу у 2015 році за підтримки Світового банку та сприяння Уряду України після підписання Меморандуму про співпрацю між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України та Державним агентством автомобільних доріг України.

Станом на травень 2018 року до роботи Ініціативи приєднано Укравтодор, ДП НЕК «Укренерго», КК «Київавтодор».

В березні 2016 року закупівельними організаціями розпочато розкриття інформації за пілотними проектами. Інформацію розкривають 24 обласні служби автомобільних доріг. Станом на березень 2018 року розкрито інформацію за більше 1000 контрактів в сфері будівництва/реконструкції/ремонту автомобільних доріг.

Syla.news

400 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up