На проектування сміттєпереробного заводу у Львові потрібно 35 млн. євро (Коментарі)

Відомо, що у Львові планують будувати сміттєпереробний завод. Його хочуть звести на вул. Пластовій, 13, а будівництво комплексу планують розпочати влітку цього року.

Такий  комплекс має зменшити обсяги та об’єм перероблених відходів, які відправляють на захоронення, також тут мають сортувати вторинну сировину та зменшити біологічну активність органічних відходів.

Ще у лютому ЛКП «Зелене місто оголосило тендер на розробку проектної документації сміттєпереробного заводу в якому перемогла львівська компанія «Інститут проектування «Комфортбуд». Серед умов конкурсу— досвід проектування промислових об’єктів, тому незважаючи на цікавість компаній багато з них були змушені відмовитися від тендеру.

Як зазначає на прес-конференції переможець тендеру, директор Інституту проектування «Комфортбуд» Андрій Вишневський, за 12 років роботи спроектовано понад 550 великих об’єктів в Україні. Серед найбільших промислових проектів – логістичний центр «Укрпошти», об’єкти Радехівського цукрового заводу, завод компанії «Бадер Україна», що в Яворівському районі, завод кераміки у Хмельницькій області. Тому реалізація такого сміттєпереробного заводу буде пілотним в Україні.

Читати також:  День прав людини у Львові

За словами Андрія Вишневського сьогодні в Україні жодна компанія не має такого досвіду. Але одна з тих, що брала участь у тендері, проектувала сміттєпереробну лінію, яка сьогодні не працює.

Проектну документацію з будівництва сміттєпереробного заводу у Львові мають підготувати протягом 120 робочих днів, а вартість таких робіт становитиме 4,4 млн грн. Термін договору складається з двох етапів.

Вадим Ноздря каже, що частка захоронених відходів, згідно з попередніми підрахунками, становитиме 45%, проте їх метою є зменшення до 35%. Відтак сміттєпереробний комплекс передбачатиме сортування цінної вторинної сировини, можливість виробництва твердого умовного палива та зменшення біологічної активності органічних відходів.

Читати також:  ЦНАПи і корупція: результат діяльності "прозорих вікон"

Проте з реалізацією проекту є проблема— місцеві мешканці проти будівництва заводу. Вони вимагають, щоб його зводили на іншій території області, адже його функціонування негативно впливатиме на здоров’я мешканців ближніх мікрорайонів і взагалі може стати екологічною катастрофою. Натомість громадські слухання відбудуться не раніше серпня. “Після того, як буде розроблений звіт впливу на довкілля, обов’язково буде громадське обговорення, на якому відбудеться його презентація, заслуховуватимуться всі аргументовані зауваження і побажання до проекту. Далі на черзі – комплексна державна експертиза”,— наголошує Ноздря.

Щодо кошторису, то загалом 25 млн кредиту європейських коштів, 10 млн гранту та гроші з міського бюджету залучать на розроблення проекту та реалізацію сміттєпереробного заводу.

Syla.news

 

 

 

 

441 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up