“Газпром” повідомив про завершення будівництва першої нитки газопроводу в обхід України

Укладання морської ділянки першої нитки газопроводу “Турецький потік” біля чорноморського узбережжя Туреччини завершилося.

Про це повідомляє прес-служба російського газового монополіста ПАТ “Газпром”, пише Економічна правда. У повідомленні йдеться:

“Середня швидкість будівництва на глибоководді, яке веде судно Pioneering Spirit, становила 4,3 км на день. Максимальна продуктивність – 5,6 км на добу – була досягнута двічі в лютому цього року”

Проект “Турецький потік” реалізується відповідно до графіка одночасно на узбережжях Росії і Туреччини і в Чорному морі.

У Туреччині в районі п. Кийикей ведеться спорудження приймального терміналу. Із закінченням будівництва ділянок берегових примикань роботи по першій нитці будуть повністю завершені.

Судно Pioneering Spirit продовжить глибоководне укладання другої нитки газопроводу в третьому кварталі 2018 року.

Читати також:  У Львові через підпал загорівся газопровід

“Сумарно за двома нитками побудований вже 1161 км морського газопроводу, що становить 62% від його загальної протяжності”, – заявив голова правління ПАТ “Газпром” Олексій Міллер.

Турецький потік — проект газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга — для країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки — 15,75 млрд куб. м газу на рік.

Будівництво морської ділянки Турецького потоку почалося в травні 2017 року.

За даними НАК Нафтогаз України, запуск газопроводу Турецький потік позбавить Україну щорічних доходів від транзиту газу в розмірі 0,5 млрд доларів.

Читати також:  Прем'єр Польщі попереджає про загрозу російського газопроводу для України

2 березня 2018 року голова “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що РФ ініціює розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК “Нафтогаз України” після рішення Cтокгольмського арбітражу не на свою користь. Таким чином, в разі, якщо “Газпрому” вдасться розірвати контракт на транзит газу, “Нафтогаз” може недоотримати кошти за 10 місяців 2018 року і 12 місяців 2019 року.

“Газпром” веде будівництво двох нових газопроводів – “Північного потоку-2” (по дну Балтійського моря) і “Турецького потоку” (по дну Чорного моря). Росіяни планують запустити транзит газу в Європу цими газопроводами до закінчення терміну дії контракту з “Нафтогазом”.

Syla.news

285 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up