Бібліотека Конгресу США: краса, досвід, унікальність

ЇЇ називають однією з найвеличніших бібліотек, а обсяг фондів не прирівняється до жодної іншої. 218 років тому, у 1800 році, заснували одну з найважливіших та найбільших за площею бібліотек у світі — Бібліотеку Конгресу.

Вона розташована у Вашингтоні і є одним з найпопулярніших туристичних місць, тож сьогодні це ще й національна історична пам’ятка. Масштабність та обсяг її фондів вражає. Ця бібліотека налічує більше 120 мільйонів книг, газет і журналів, 12 мільйонів фотознімків, близько п’яти мільйонів карт і 57 мільйонів рукописних сторінок і нот. Для порівняння, найбільша бібліотека України — бібліотека ім. Вернадського зберігає близько 15 млн одиниць.

Фонди Бібліотеки Конгресу розміщені в трьох будівлях на Капітолійському пагорбі, де всі вони з’єднані підземними переходами, тож читачі бібліотеки змушені проходити охорону лише на вході. Три споруди названі іменами трьох президентів.

Крім того, у бібліотеці Конгресу зібране найбільше в Північній Америці зібрання рідкісних книг, аж 700 тис. примірників. У приміщенні можна знайти видання написані на 4 600 мовах світу.

Зали бібліотеки це окремий витвір мистецтва. Нині там функціонує аж 18 залів. Проте, якщо вам немає шітстнадцяти потрапити туди не вдасться. А право виносити книги за її стіни мають лише конгресмени і судді Верховного суду США. У бібліотеці працює близько 4000 працівників.

Діяльність бібліотеки має свою мету та пріоритет — надавати довідки та проводити дослідження для вищого законодавчого органу країни. Бібліотека Конгресу впродовж 130 років — єдина в світі національна бібліотека, що здійснює реєстрацію авторських прав. Вона також є величнезним видавничим центром та потужним центром мистецтва. Бібліотека не відстає від сучасних тенденцій і у 2010 році оголосила про свій намір архівувати всю публічну комунікацію мережі Twitter, починаючи 2006 року. Таким чином бібліотека архівує до 400 млн твітів за день. Наразі заархівовано близько 170 млрд твітів, проте ці матеріали поки що не доступні для публіки через проблеми зі зберіганням.

21 квітня 2009 р. доступ до Світової цифрової бібліотеки став відкритим за посиланням World Digital Library (http://www.wdl.org/). У червні 2010 р., на спеціальному засіданні, у Вашингтоні до проекту приєдналися перші чотири бібліотеки з України: Львівська національна бібліотека ім. В.Стефаника НАН України, Національна парламентська бібліотека України та наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. Бібліотеки стали рівноправними партнерами серед інших 85 інституцій – учасників проекту з 55 країн світу.

Syla.news

 

1417 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up