Раніше було краще

“Раніше було краще”. Часто чуєте таку фразу? Особисто я – доволі часто. Нещодавно ще почув, що хлопець, який не служив у армії – або наркоман, або злодій. “Просвітила” жіночка в трамваї.

Отже: використовуючи цю фразу (про “Раніше”), наші співвітчизники часто мають на увазі СРСР. У приклади приводяться ціни на ковбасу, горілку і, в принципі, саме ціни стають першим аргументом. Люди забувають про талони, черги, дефіцит, брак адекватної моди… Просто, раніше було краще…

Також, аргументом стають фрази “бензину було достатньо, нам в колгоспі видавали, а я потім виливав у землю, бо завтра знов дадуть…”. Так, індустріалізація йшла повним ходом, але пригадайте, хто з ваших сусідів чи родичів мав авто? Хоч якесь. “Побєду”, “Чайку”, “Волгу”?. Гурт ДДТ у пісні “Мажори” згадує “Волгу” як елемент розкоші. Неякісне, незручне авто, яке “їсть”, як танк.

СРСР завжди був “впєрєді планєти всєй”, а люди їли неякісні продукти і носили нікудишній одяг.

Додайте до цього ще “книжки” з грошима, які втратило ціле покоління і розруху, яку отримала незалежна Україна, черги на автомобілі та квартири зі спільними кухнями…

Читати також:  АТО: незаконні збройні формування 35 разів порушили перемир’я

Тут можна ще доволі довго говорити про тези, проте мені здається, я знаю правильну відповідь на це питання…

Раніше люди, які жили за часів СРСР, були молодими. Цей банальний людський фактор зіграв, мабуть, ключову роль. Люди, які народились у 50-х, 60-х та 70-х свою молодість зустріли за часів СРСР. Вони тоді жили, були молодими, кров гаряча, радикуліт не тривожив… Вони лазили у вікна до коханих дівчат і не задумувались, що буде завтра. Вони були молодими! Вона не звертали увагу на Холодну війну та США. Вони не зважали на жахливі умови побуту, вищезгаданий дефіцит і т. д. Вони варили перші джинси “Левіс” і мали неперевершений вигляд у них (як мінімум, їм так здавалось).

Турецькі светри, лосіни найдикіших кольорів (це вже трішки пізніше) робили людей щасливими! І це, звісно, логічно! Не може людина ціле життя прожити в депресії. Якщо вона не Кант чи Кафка)) Репресії, “цензура”, терор, “перекотиполе” на прилавках магазинів іде на другий план, коли ти молодий, сильний та здоровий.

Читати також:  АТО: двоє українських героїв вийшли з-під обстрілів біля Кримського, втрат немає

Я вважаю,що у більшості випадків (не 100%, звичайно) оця вся ностальгія зводиться до людського бажання бути вічно молодим. Колись не було краще, було по-іншому.

П. С. Фраза “ми такі не були” породжена тим, що сучасна молодь має більше можливостей. Мій тато шукав людей, які за гроші або могорич дадуть йому послухати Джимі Хендрікса на платівці. Я в неті за 30 хв скачав повну дискографію.

П. П. С. Цікаво, як би ностальгували наші предки, якби “Вудсток” з усіма його бонусами відбувся десь у союзі, а ЛСД вважали ліками від головного болю))))

П. П. П. С. Інколи і мені здається, що колись було краще. Музика, кіно, театр (мистецтво загалом), менталітет людей, контркультура і т.д. Мабуть, я теж старий)) Але не плутайте ностальгію з політичними режимами. Не плутайте власну молодість із репресіями. Не кажіть, що “Раніше було краще”, бо вас просто не боліли суглоби…

 

1313 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up