Альберт Ейнштейн: про гумор, плинність часу та випадкове відкриття теорії відносності

Альберт Ейнштейн – великий вчений-фізик, основоположник  теорії відносності та автор понад трьохсот наукових робіт. Його прізвище відоме усім, навіть тим, хто не розуміється у точних науках. Його ім’ям називають премії, медалі, якими нагороджують геніїв у галузі фізики. 

Народився Ейнштейн 17 березня 1879 року у місті Ульм в Німеччині. Своє дитинство він провів у Мюнхені. Його батько був підприємцем, а мати домогосподаркою. В ранні дитячі роки Альберт не проявляв жодних ознак своєї геніальності. Навпаки, він був слаборозвиненим хлопчиком: не вмів розмовляти до трьох років, а в семирічному віці ледве промовляв завчені фрази, його тіло і голова були не пропорційними, і взагалі він дуже відрізнявся від дітей свого віку. Хлопець був спокійним і мовчазним, любив проводити час на самоті і складати карткові будиночки. Також Альберт сильно цікавився релігією, адже вважав, що без віри у бога неможливо вивчати всесвіт.

Вже змалечку він починав проявляти глибокий інтерес до точних наук. У цьому його підтримував дядько. Ейнштейну було нудно навчатися в гімназії і до того ж там його вважали розумово відсталим учнем. Та незважаючи на це, у той час майбутній вчений серйозно зацікавився астрономією і читав багато науково-популярних книг.

Закінчивши гімназію, Ейнштейн вступає до Цюрихської політехнічної школи і здобуває диплом вчителя фізики і математики. Проте знайти собі роботу у цій сфері йому не вдавалося цілих 2 роки. Це був важкий період у його житті, адже через постійний голод у нього почалися проблеми з печінкою і ця хвороба не покидала його до кінця життя.

Читати також:  Герберт Спенсер - творець теорії суспільства

Після довгих пошуків роботи Альберт Ейнштейн влаштовується у Бернське патентне бюро на посаду технічного експерта і вже у цей період свого життя він почав працювати над теорією відносності.

Згодом ім’я Ейнштейна прозвучало на увесь світ, адже він став лауреатом Нобелівської премії з фізики за відкриття фотоелектричного ефекту. Під час нагородження згадали й інші роботи вченого, зокрема й про теорію відносності і гравітації.

“Якщо тримати руку над вогнем впродовж однієї хвилини, то ця хвилина буде здаватися вічністю, а от проведений час із дівчиною здаватиметься однією хвилиною”, –  так свою теорію відносності пояснював Альберт Ейнштейн.

Тобто в різних ситуаціях час плине по-різному. Своєрідність висловлювань Ейнштейна не оминула й інші його винаходи. Наприклад, кожен може бути впевнений, що неможливо зробити щось до тих пір, поки якийсь “невіглас” не зробить того, незважаючи на думку більшості.

Ейнштейн стверджував, що свою теорію відносності він створив абсолютно випадково. Одного разу він помітив, що автомобіль, який рухається відносно іншого автомобіля з однаковою швидкістю і в тому ж напрямку, лишається нерухомим, бо рухаючись відносно Землі та інших об’єктів на ній, автомобілі знаходяться у стані спокою відносно один одного.

Читати також:  Цікавий факт про Шона Коннері та Джеймса Бонда

Останні роки свого життя Альберт провів в еміграції у США, адже у 1933 році у Німеччині до влади прийшли нацисти. Через це всі праці відомих на той час науковців спалювали. Тому Ейнштейн емігрує до США і у 1940 році змінює громадянство з німецького на американське.

Наприкінці свого життя вчений жив у Прінстоні і працював над об’єднаною теорією поля. Крім цього, Ейнштейн полюбляв грати на скрипці і милуватися краєвидами, плаваючи у човні на озері.

18 квітня 1955 року Альберт Ейнштейн помер. Після смерті вченого науковці досліджували його мозок. Вони очікували, що в черепі фізика криється щось неймовірне, що доведе його геніальність. Проте сподівання були марними і нічого схожого вони не знайшли, адже мозок відомого фізика нічим не відрізняється від мозку звичайної людини. Тому причина надзвичайного інтелекту Альберта Ейнштейна досі лишається невідомою для простих смертних.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

1628 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up