Як Литва може допомогти Україні інтегруватися до ЄС

Охорона навколишнього середовища, розвиток альтернативної енергетики, боротьба з безробіттям, створення престижних умов праці та забезпечення високих рівень зарплат. По цих напрямках Литва йде до Європи і цього може навчити Україну. 

17 квітня 2018 року у Львові відбулася конференція “Литва-Західна Україна:можливості для співробітництва в ЄС”. До міста Лева приїхали литовські економісти, які розповіли про досвід своєї країни на шляху до Євроінтеграції.

Литва звертала увагу на розвиток енергоефективності. Країна отримувала кредити, гранти та витрачала частину власних коштів та розвиток сонячної енергетики, утеплення будинків.

Паралельно країна боролася з бідністю, підвищувала зарплати, рівень життя. Допомогу в цьому напрямку дали громадські організації, які використовували грантові кошти ЄС для впровадження нових стандартів у медицині, освіті, соціальній підзвітності, юриспруденції.

 – Інтеграція в ЄС – це перехід на європейські правила гри і стандарти в усіх сферах життя. Литва пройшла цей шлях частково завдяки інвестиціям з Європи. Всього ЄС надав нам 7,9 мільярдів Євро. Україна на сьогодні має 10 мільярдів. важливо ефективно використати ці кошти. Для цього потрібні прозорі інструменти їх використання, – говорить Саулюс Смаліс, міжнародний експерт ОБСЄ з Литви. 

Довідка: Офіційну заявку на вступ до Європейського Союзу Литва подала 8 грудня 1995 року. У той момент членство в ЄС здавалося перспективою вкрай віддаленого майбутнього. 1997 року стало зрозуміло, що ЄС запускає процес розширення на схід, але ім’я Литви не згадувалося в списку країн, що потрапляють до першої хвилі розширення, зате в цьому списку значилася Естонія (а також Чехія, Польща, Словенія й Угорщина). Проте посилені реформи й рішучість зробити все необхідне, щоб наблизитися до критеріїв Європейського Союзу, дозволили Литві встигнути заскочити на підніжку «європейського потяга». Хороші показники продемонструвала не лише Литва, й 1999 року стало зрозуміло, що до п’яти раніше озвучених кандидатів до ЄС додаються ще п’ять країн.

Читати також:  Український льотчик виступив на Королівському міжнародному авіашоу "Ейр Тату" (відео)

Литва почала офіційні переговори про вступ до Європейського Союзу 15 лютого 2000 року. Ці переговори були успішно завершені 13 грудня 2002 року. Останнім етапом на шляху Литви до ЄС був загальнонаціональний референдум, на якому свою думку про майбутнє членство в Європейському Союзі мали висловити жителі країни. Він відбувся 10—11 травня 2003 року. Зізнатися, були певні побоювання. Деякі політики намагалися розіграти карту євроскептицизму, проте результати референдуму, мабуть, перевершили очікування навіть найзавзятіших оптимістів — з 63% жителів Литви, що взяли участь у голосуванні, 91% висловився за членство країни в ЄС.

Читати також:  Прес-конференція: світова організація "ММА Bushido" вперше в Україні

Литва офіційно вступила до Європейського Союзу 1 травня 2004 року (за місяць до цього — 29 березня Литва також стала членом НАТО, що ознаменувало ще одну важливу геополітичну перемогу в процесі євроатлантичної інтеграції країни). Таким чином, з моменту подання офіційної заявки до моменту вступу Литви до ЄС минуло менш як десять років, хоча 1995 року навряд чи хтось повірив би, що інтеграція до Європейського Союзу може здійснитися настільки швидкими темпами.

Syla.news

374 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up