Ті, хто підкорили темряву: вокалісти з вадами зору “відчинять життя” у Львові

Проект «Відчинилося життя», де участь беруть незрячі вокалісти, святкує 10 років. За стільки часу вони дали понад 70 концертів. І не раз з особливими співаками на сцені затягували Олександр Положинський, Віктор Бронюк, Скрябін, Фома. Це були різні сцени, не лише Україна, а й Швеція, Угорщина, Словаччина, Білорусь, Молдова, Польща. І вже третій рік поспіль в проекті бере участь наймолодша його учасниця дев’ятирічна Софійка Хома, пише Zaxid.net. 

«Ну, я навіть не думала, що таке буде. Мене впізнають в магазині, кажуть: «Як ти гарно співаєш! Де ти займаєшся?» Розпитують звідки в мене той талант, звідки я є сама. Таке сценічне життя для мене надзвичайно легке і дуже подобається», ‒ розповіла наймолодша учасниця проекту «Відчинилося життя» дев’ятирічна Софія Хома.

У дівчинки від народження частково атрофований зоровий нерв, тож вона нічого не бачить. Та попри те вона не лише співає, а й грає на фортепіано.

Читати також:  Львів'яни стали рідше їздити трамваями

Участь у концерті візьмуть «Піккардійська терція», скрипаль-віртуоз Олександр Божик, народна артистка України Леся Горова і незрячі виконавці з України, Литви та Грузії. Це тепер проект розрісся, а починався він як одноразова акція, з великим виснаженням. Бо ані диригент, ані оркестр ніколи до цього не працювали з незрячими, а незрячі до того ж не бачать палички маестро. Тоді було всього лише дві репетиції.

«Я хотів, щоб це не був проект такий, де б люди прийшли, поплакали: от, бідні, сліпі, не бачать. Мені, власне, хотілося розкрити їх. Перша репетиція була надзвичайно виснажлива, надзвичайно важка. Бо всі ‒ я завжди так кажу ‒ співали «квадратно-гніздовим способом»: з такими квадратними, перекошеними очима.. Прийшов, затиснувся, ні емоцій, ні нічого.. але якось заспівав..», ‒ поділився спогадами диригент оркестру Театру імені М. Заньковецької Богдан Мочурад.

А вже згодом проект відкрив для незрячих шлях на професійну сцену. Зера Кіраджиєва з Сімферополя стала фіналісткою шоу «Народна зірка», Олена Ковтун з Полтави перемогла в «Україна має талант!», а Іван Ганзер з Харкова ‒ в «Голосі країни».

«До речі, мені колись так Кузьма, Скрябін, написав в своїй книжці і спрезентував: «Той, хто не бачить, дарує світло сонця іншим». От мені, власне, вдалося відчинити шлях на професійну сцену тим людям, котрі не бачать, але мають талант. І зробити їх щасливими. І я від цього просто кайфую!», ‒ додала організаторка проекту «Відчинилося життя» Оксана Потимко.

Особливий концерт ‒ на заньківчанській сцені у четвер, 19 квітня.

Читати також:  Інтелектуальна зима: у Львові відбудеться турнір "Що? Де? Коли?"

Syla.news

342 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up