Навіщо «лізти» у лізинг і чому він приваблює підприємців та муніципалітети (Коментарі)

За рахунок проведення лізингових операцій в нових сегментах ринку та залучення бюджетів органів міського управління до лізингових схем фінансування обсяг лізингу в Україні зростатиме. Про це йшлося на міжнародній конференції «Лізинг в Україні: нові виклики та можливості» від проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Зустріч відбулася у Львові 12 квітня в готелі «Дністер».

Лізинг є найпоширенішим видом оренди у міжнародній практиці. Це один з небагатьох фінансових інструментів, які сьогодні вигідні як лізингодавцям, так і одержувачам цієї послуги. Для лізингодавців така угода є менш ризикованою, ніж, наприклад, кредит під купівлю сільськогосподарської техніки. Адже у разі несплати кредиту можна швидко забрати лізингову техніку назад і не чекати судової тяганини. Користувач лізингу теж має вигоду від такого договору. Бо, окрім конкретної одиниці техніки, він не ризикує втратою іншого свого майна.

Але попри такі переваги обсяги лізингу в Україні надто малі, щоб гарантувати аграріям стабільне фінансування. Особливо це стало помітним, коли сподіватись на інші джерела фінансування, наприклад, на банки, стало марною тратою часу.

Проте, за словами експертів, портфель лізингових компаній зараз зростає швидше, ніж ВВП країни. Впродовж 2017 року вартість договорів фінансового лізингу збільшилась на 32 %. І ми стали свідками того, що цей тренд далі розвивається. Загальна сума лізингових угод у 2017 році склала 40, 8 млрд. грн., з них лізингодавцями укладено угод на суму 22, 8 млрд. грн., а лізингових угод банків – на 18 млрд. грн. Нові напрями фінансування, оперативність прийняття рішень, гнучкість графіків та умов, якісний маркетинг стають запорукою успішного розвитку цього бізнесу. Небанківські установи швидше приймають рішення, аніж банки, вони більше орієнтуються на клієнтів і пропонують фінансування на більш вільних умовах.

Головними користувачами лізингових операцій лишаються малий та середній бізнес. Адже для них лізингові послуги є мало не спасінням. Бо, порівняно з банківськими кредитами, лізингові операції доступніші для невеликих компаній. Проте користуватися лізинговими послугами можуть лише ті юридичні особи, які перебувають у лізинговому реєстрі, тобто мають ліцензію.

Експерти прогнозують, що у 2018 році об’єми лізингу на українському ринку зростуть у 1,2 – 1,5 рази. Проте законодавство України побоюється таких нововведень, а тому й дещо блокує прилив «нової крові» в економіку держави.

Syla.news

90 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up