Як побудувати кар’єру в молодості? 8 порад

Як побудувати кар’єру в молодості? 8 порад

Вже зі шкільних років наші амбіції беруть верх над холодним розумом. Ми прагнемо самостійності, незалежності, самореалізації. І сьогодні ці нібито звичайні бажання перетворились на молодіжну тенденцію, своєрідний тренд. Молодь стала більш цілеспрямованою, їй хочеться бути скрізь і всюди, здобути усе й одразу.

Чимало прикладів успішних молодих людей підлітки спостерігають у соціальних мережах. Стежачи за своїми кумирами, вони починають їх наслідувати і марити красивим і багатим життям. Проте вже з перших кроків усе виявляється не таким простим, як здавалося. То який шлях треба пройти, аби побудувати кар’єру ще замолоду?

  1. Не цурайтесь будь-якої роботи

Усе велике починається з найменшого. Те ж стосується і кар’єри. Незалежно від того, які цілі ви перед собою ставите, завжди треба починати з виконання простих доручень, здобуття базових навичок та вмінь, поступово збільшуючи навантаження та складність. Не можна отримати все і одразу – треба поступово рухатись у напрямку до кінцевої мети. Пригадайте історії відомих людей. Наприклад, співачка Мадонна заробила на свій перший хліб, торгуючи пончиками, а Гвен Стефані працювала прибиральницею в кафетерії.

  1. Не зважайте на оточуючих

Ваша кар’єра – це ваша справа. Ваші помилки – це ваш досвід, на основі якого ви вчитеся. Звісно, нам не обійтись без порад батьків, близьких друзів, родичів, які мають багатий досвід за плечами. Чимало рішень нам диктує суспільство та соціальні медіа. Проте всі ці думки й настанови виконують другорядну функцію, до них можна прислухатись, але пам’ятайте, що першість за вами і лише вам приймати рішення стосовно власного майбутнього.

Як побудувати кар’єру в молодості? 8 порад

  1. Будьте постійно в пошуках роботи, поки не знайдете свою
Читати також:  Зовнішній борг України виріс до $116 млрд

Часто змінювати роботу в перші роки розвитку кар’єри – цілком нормально. Важливо навчитись помічати і фіксувати момент, коли термін вашої діяльності у певній компанії дійшов до свого кінця. Якщо ви відчуваєте, що те, чим ви займаєтесь вже не приносить вам задоволення та користі, і хочеться чогось більшого і перспективнішого, то негайно тікайте з тієї роботи і шукайте справу до душі. Не витрачайте свій дорогоцінний час марно. Також ви можете засновувати власний стартап, поки працюєте на якусь фірму. Спершу прокладати такі паралелі буде важко, але професійний ріст і комфорт ніколи не йдуть пліч-о-пліч.

  1. Не забувайте про навчання

Мова не лише про університет, а й про тренінги, семінари, профільні курси. Це неодмінно допоможе вам у побудові власної кар’єри. Не можна постійно сидіти на місці і чекати, поки знання та досвід самостійно завітають до вашої світлої голівоньки. Буває так, що людина не задоволена програмою, яку пропонує її виш, чи раптом розуміє, що спеціальність, яку вона колись обрала, не має перспектив. В такому разі треба хапатися за усі можливі курси, тренінги, семінари, які вам цікаві, щоб продовжувати свій шлях еволюції. Ні в якому разі не розчаровуйтесь щодо такої дрібниці, як неправильно обраний університет, адже у нашому житті не існує незамінних речей. Думайте про себе, про свій розвиток, про те, що важливо знати вам.

Як побудувати кар’єру в молодості? 8 порад

  1. Не бійтеся просити допомоги

Прохання про допомогу – це не прояв слабкості, а бажання розумітися на чомусь та вдосконалюватись. Не бійтеся просити своїх колег по роботі про допомогу. А, навпаки, просіть! Бо вони значно досвідченіші за вас і знають толк у якісному виконанні тої чи іншої роботи. Ініціатива та вміння брати на себе відповідальність – це важливі якості. Проте їх варто проявляти вже тоді, коли ви маєте достатній рівень кваліфікації. Спочатку краще повчіться професійності у своїх колег чи керівництва.

  1. Зважайте на критику
Читати також:  Brexit «без угоди» коштуватиме британським та європейським компаніям 65 млрд євро на рік

Так, зважайте на критику! Але не на ту, яка націлена принизити вашу особистість, а на професійну. Важливо прислухатися до порад, які дає ваш керівник. Не думайте, що якщо вас критикують, то ви все робите неправильно. Навпаки, конструктивна професійна критика – це прояв зацікавленості у тому, що ви робите, бажання допомогти вам вирости і стати частиною команди. Саме цього варто шукати в перші роки своєї кар’єри.

  1. Не варто переоцінювати себе

Неважливо яка у вас посада і як ви справляєтесь зі своїми обов’язками. Будьте відкритим до чогось нового. Професіонал повинен бути готовим до будь-яких доручень, навіть якщо вони не належать до сфери його діяльності.

  1. Спілкуйтесь, задавайте питання

Стати частиною сформованого колективу, розібратись в людях – завжди непросто. Не варто з перших днів роботи триматись подалі від усіх і мовчки займатися своїми справами, або ж бути другом для всіх і кожного. Треба віднайти для себе золоту середину і налагоджувати стосунки як з колективом, так  і з керівництвом. А для цього спілкуйтесь з ними, задавайте питання, просіть про допомогу, дізнавайтесь все, що вас цікавить і буде вам щастя.

Ірина Пилипишина, для Syla.news

Коментувати

989 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up