З 30 березня і до 7 квітня Євреї України відзначають Песах

Традиції зобов’язують іудеїв ретельно підготуватись до цього дня.

Про це повідомляє Експрес-онлайн.

Це свято виходу з єгипетської неволі, у якій ізраїльський народ перебував понад 400 років. Господь надсилав на єгиптян різні кари, проте ні моровиця, ні жаби, ні комахи не злякали фараона. Лише після десятої кари, коли Бог вразив усіх єгипетських первістків насмерть, іудеїв відпустили з рабства.

До початку свята євреям слід ліквідувати в оселі весь хамець – продукти із закваскою. Їх слід або з’їсти, або продати неєврею – цікаво, що як iновiрець заплатив неповну вартiсть за хамець, пiсля Песаха єврей може забрати його назад. Якщо ж повну – то новий власник має право не вiддавати куплене.

“На свято ми споживаємо мацу, – розповідає Експрес-онлайн Олег Ростовцев, член правлiння Днiпропетровської єврейської общини. – Це прісний хліб, спечений лише з борошна та води. За переказами, воля застала ізраїльтян настільки несподівано, що вони не встигли заквасити хліб у дорогу. У перші два дні євреї їдять мацу-шмуру – “ту, що оберiгається”. Рабини контролюють процес від моменту, коли обирається поле, де засiюється пшениця, i аж до випiчки в пекарнi.

Пшениця не повинна мати навіть найменшого контакту з водою, тому під час жнив її збирають дуже швидко – поки зерна не намочив дощ, iнакше пшениця вже буде непридатною для маци. Допускається лише природна вологість – вiд 12 до 15 вiдсоткiв. А при випіканні маци борошно та вода можуть контактувати не більше 18 хвилин”.

Під час сімейної трапези – Седеру – збирається уся родина. Обов’язково розламують мацу, шматок якої дiти намагаються непомiтно заховати. А без нього господар дому не може завершити Седер. Тому хитрощами він повинен повернути мацу назад – переважно її викуповуть у дітей за подарунки. Також під час вечері випивають 4 чаші вина. Проте, на столі може бути і пейсхівка – єврейська горілка з родзинок, і самогон із картоплі чи буряка.

Цікаво, що під час перших двох та останніх двох днів Песаха, віруючі євреї мають заборону на працю – не можуть їздити в транспорті, користуватись мобільним телефоном, вмикати світло чи відкручувати кран із водою.

Проте, всі ці дії нині можна запрограмувати наперед за допомогою сучасних технологій.

Syla.news

228 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up