Варшава посилила контроль на польсько-українському кордоні

Причина – спалах вірусу африканської чуми свиней (АЧС).

Польське радіо пише, що працівники Державної податкової адміністрації проводять посилений контроль у прикордонних пунктах пропуску на сході Польщі. Ці заходи пов’язані з поширенням у Польщі вірусу африканської чуми свиней (АЧС). Одним з чинників, що переносять хворобу, можуть бути продукти харчування, які з собою везуть особи, котрі подорожують до Польщі з-за східного кордону.

Посилений контроль необхідний особливо нині, коли збільшується число осіб, котрі перетинають східний кордон Польщі. Це пов’язано з передсвятковим періодом, – сказав Пьотр Поґожельський з митного відділу Державної податкової адміністрації.

Впродовж цілого минулого року ми затримали майже 200 тонн незаконних продуктів тваринного походження. Їх вилучають та знищують неподалік пункту пропуску. Найчастіше цю процедуру ми проводимо у прикордонних пунктах пропуску з Україною, Білоруссю, а також з Калінінградською областю, – зазначив Пьотр Поґожельський.

Протягом попереднього року польські митники виписали приблизно 3,5 тис. штрафів особам, які не порушили заборону ввезення тваринної продукції з-за меж Європейського Союзу.

«Сума штрафів – в середньому 300-500 злотих. Під час перевезення більших партій товару ми можемо відкривати провадження згідно з кримінально-фіскальним законодавством, приймаючи таку дію як злочин. Кваліфікація порушення залежить від кількості товару», – додав він.

За словами Головної ветеринарної інспекції, харчі, що незаконно ввозять до Польща з-за меж ЄС, можуть впливати на розвиток віруса АЧС в околицях Варшави. Останній випадок хвороби підтверджено там тиждень тому.

Нагадаємо, міністр рільництва Польщі Кшиштоф Юрґєль заявив, що будівництво паркану проти кабанів уздовж східного кордону Польщі почнеться у вересні. За словами Варшави, ці кроки допоможуть зупинити поширення віруса АЧС.

Syla.news

 

291 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up