В Україні розшукують 4 776 осіб, які ухиляються від військової служби

29 березня 2018 року у військовій прокуратурі Центрального регіону України під головуванням військового прокурора регіону державного радника юстиції 3 класу Григорія Рябенка відбулась координаційна нарада щодо стану протидії злочинності у військових формуваннях Центрального регіону України.

Про це 1News повідомила прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Як говориться у повідомленні, загалом за 2017 рік, незважаючи на поліпшення стану злочинності в регіоні у 2016 році, обліковано 1 636 кримінальних правопорушень, що на  21,8% більше, ніж минулого року (2016 рік – 1 343). Кількість викритих тяжких та особливо тяжких злочинів за ступенем тяжкості збільшилась з 868 у 2016 році  до 1 274 у 2017 році, тобто на  46,7%.

«У 2017 році кількість облікованих злочинів про ухилення від військової служби становить 909, що у півтора рази більше, ніж минулого року (603 у 2016). Також обліковано 18 злочинів про порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями. Кримінальних правопорушень про викрадення, привласнення та вимагання військового майна у 2017 році виявлено 56, що півтора рази більше, ніж минулого року (36)», — зазначає військова прокуратура.

Крім цього, у 2017 році виявлено 58 корупційних кримінальних правопорушень щодо службових осіб органів та установ, з яких за минулий 17 випадків притягнення до кримінальної відповідальності службових осіб за одержання неправомірної вигоди.

До суду скеровано 6 обвинувальних актів про злочини за фактами зловживань при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб оборони.

Як додає прес-служба, упродовж 2017 року розшукано 307 військовослужбовців, які ухилялися від військової служби та переховувалися від слідства. З них 153 – безпосередньо співробітниками військових прокуратур гарнізонів.

На даний час у розшуку залишається 4 776 осіб, які ухиляються від військової служби та переховуються від органів слідства та суду, переважна більшість з яких, а саме 4 266 осіб, не прибули з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

За 2017 рік військовою прокуратурою Центрального регіону України та підпорядкованими військовими прокуратурами гарнізонів:

  • скеровано до суду з обвинувальним актом майже тисячу кримінальних проваджень;
  • проведено досудове розслідування у понад 5000 кримінальних провадженнях;
  • повернуто до державного бюджету 19 мільйонів гривень;
  • забезпечено виконання судових рішень на 197 мільйонів гривень;
  • повернуто чи попереджено незаконне вилучення земель оборони 6,6 тисяч гектарів на суму понад 63 мільйони гривень.

Як зазначається, заходи, вжиті протягом 2018 року правоохоронними органами, в цілому забезпечили своєчасну та ефективну протидію проявам злочинності у військовій сфері. Забезпечено нагляд за досудовим розслідуванням злочинів та за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність. При цьому відмічені певні негативні тенденції в динаміці та структурі злочинності, які потребують невідкладного реагування.

На нараді були присутні керівники правоохоронних органів регіону: Центрального управління Військової служби правопорядку (по м. Києву і Київській області), Головного управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки Служби безпеки України,  Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області, управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України,  Головного управління Національної поліції у Київській області, управління по роботі з особовим складом Національної гвардії України.

308 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up