Ірина Фріз : “Війна на Донбасі – не перешкода для вступу в НАТО”

Українська влада береться за популяризацію ідею вступу України в НАТО. Парламентарі та чиновники готові розвінчувати міфи про Північноатлантичний альянс. Зокрема, говорять, що війна на Донбасі не може завадити нам вступити у військовий блок. 

Російська агресія змінила ставлення українців до міжнародної співпраці з Європейським Союзом і НАТО. Тепер більшість громадян вважає, що нашій державі треба переглядати своє ставлення до  вступу в Альянс. Тому валад країни готова проводити інфрормаційні кампанії та популяризувати таку ідею. Про це і не тільки розповіла голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Ірина Фріз на брифінгу перед відкриттям семінару «Україна-НАТО: формула безпеки», 27 березня 2018 року.

На думку пані Ірини, наша країна повинна вже зараз співпрацювати з країнами НАТО, долучатися до програм та заходів, співпрацювати у різних напрямках. Як приклад вона привела Грузію.

5 січня 2008 року під час проведення дострокових президентських виборів у Грузії паралельно проходив референдум із питання про вступ країни до НАТО, на якому 77 % населення виступило за входження до Північноатлантичного альянсу. Цей референдум показав, що більша частина грузинського суспільства підтримує рішення керівництва Грузії відносно необхідності інтеграції до НАТО.

Під час саміту НАТО в Уельсі, який пройшов 4-5 вересня 2014 року, Грузії знову не був наданий План дій щодо членства, але затверджений Істотний пакет співпраці, що сприятиме Грузії в її прагненні до членства в альянсі. Водночас новий формат не передбачає членства як остаточної мети. В рамках пакету передбачено відкриття у 20 км від Тбілісі на базі Вазіані тренувального та оцінного центру, де будуть проходити підготовку військовослужбовці альянсу і країн-партнерів НАТО.

Читати також:  "Бібліотека патріота" потребує книжок

17 жовтня 2014 року у Вільнюсі міністр оборони Литви Юозас Олекас та міністр економіки Грузії Гіоргі Квірікашвілі підписали документ, за яким Грузія стає партнером Центру енергетичної безпеки НАТО та першою країною-учасницею Центру, що не є членом альянсу.

У березні 2015 року генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив про те, що НАТО не визнає так звані угоди про союзництво і інтеграцію, які були підписані 24 листопада 2014 року і 18 березня 2015 року між південноосетинським регіоном Грузії і Росією та абхазьким регіоном Грузії і Росією відповідно.

11-15 травня 2015 року пройшли спільні грузино-американські навчання під назвою «Партнерство високого рівня» (Noble Partner) з метою наближення навичок грузинської роти до стандартів Сил швидкого реагування НАТО, а також підвищення готовності до участі в майбутніх операціях і навчаннях НАТО. У навчаннях братимуть участь 600 американських і грузинських військовослужбовців. Заступник міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Евелін Фаркас заявила, що ці навчання стали «найактивнішими», які США коли-небудь проводили разом з Грузією.

Читати також:  #МіжнароднийДеньЛюдиниЗСиндромомДауна

15-18 травня 2015 року Грузія під час 60-ї за ліком Парламентської асамблеї НАТО в Будапешті з’явилася в Декларації про розширення НАТО. ПА НАТО закликала керівництво країн альянсу надати Грузії План дій щодо членства. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Грузія зможе отримати ПДЧ на Варшавському саміті НАТО, який відбудеться у 2016 році. Пізніше міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску під час дискусії на безпековій конференції GLOBSEC зазначив, що вважає за необхідне подальше зближення альянсу з Грузією і на саміті НАТО у Варшаві у 2016 році варто очікувати певного рішення по Грузії.

У липні військові з Грузії, США, Болгарії, Румунії, Литви та Латвії взяли участь у навчаннях НАТО Agile Spirit 2015, які відбулись на військовій базі у Вазіані (поблизу Тбілісі).

27 серпня 2015 року у грузинському національному навчальному центрі «Крцанісі» відкрито спільний з НАТО тренувальний і оціночний центр. Створення спільного тренувального та оціночного центру НАТО і Грузії передбачалося істотним пакетом заходів зі зближення Грузії з Північноатлантичним альянсом, який прийнятий на Уельському саміті НАТО.

 

Syla.News

733 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up