Інша сторона медалі. Виставка “Аміна: життя” (Коментарі)

34 фотографії – 34 роки життя. У львівському музеї «Територія терору», відкрилась виставка «Аміна: життя».

Героїня боротьби з російською агресією на сході України та доброволець Чеченської кривавої війни – такою її знають люди, так про неї пишуть в пресі, такою її бачив світ. Натомість мати, близькі друзі і всі ті, хто був добре знайомий з нею, вирішили показати справжню Аміну, якою вона залишилась у памяті рідних та близьких.

Кольорові й чорно-білі фотографії, автором яких є луганська фото-художниця Олександра Лисицька та особисті знімки самої Окуєвої, символізують дві сторони її життя: воєнний та мирний час. Проте, як зазначають друзі, Аміна не розмежовувала своє життя на до і після. Вона вважала, що її головна місія – боротися за справедливість.

Читати також:  Львів'ян запрошують на виготовлення стрітенської свічки

Рідні згадують, що вона ніколи не була задоволена собою, але дуже любила життя.

Життя Аміни було коротким, проте її героїзм та внесок у боротьбу з російськими загарбниками важко переоцінити. Та все ж вона соромилась присвоювати собі звання народного героя, бо, за її словами, героями стають після смерті.

Виставка на честь Окуєвої подорожує Україною. Зокрема, її вже експонували у Верховній Раді України, Українському домі в Києві та Музеї АТО в Дніпрі.

Читати також:  На Львівщині відкриють музей відомої української ілюстраторки

Серед львів’ян чимало людей, які поважають і люблять Окуєву. А фотографії, представлені на виставці, допомагають відвідувачам краще зрозуміти Аміну, побачити у ній ніжну, тендітну, сповнену любові, сильну духом жінку.

Аміна рідко вдягала сукні, адже основним її одягом була військова форма, бронежилет, гвинтівка. Лише  незмінним її аксесуаром була усмішка, якою вона надихала всіх, хто був з нею поруч.

Ірина Пилипишина для Syla.news

415 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up