Пошкодив – плати. Штраф за руйнування історичних фасадів сягне 170 тис. грн. (Коментарі)

Міська рада вирішила жорстко карати руйнівників історичних будівель та пам’яток Львова. Відтепер штрафи будуть від 1 700 гривень до 170 тисяч. Приватних осіб та підприємства штрафуватимуть по-різному: все залежатиме від складності руйнувань. 

А все тому, що архітектура міста Лева входить до списку спадщини ЮНЕСКО – Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. Львівські будинки, церкви, костели є великою культурною цінністю. Тому за їх пошкодження – штрафи й покарання.

Люди, що живуть у цих будинках та бізнесмени, які орендують їх, не дотримуються правил охорони культурної спадщини: самостійно міняють вікна, роблять ремонт фасадів. А це – порушення закону. Саме тому міська рада ще жорсткіше каратиме таких людей, розповідає заступник мера Андрій Москаленко.

Читати також:  Батяри на роверах" проїдуться Львовом

Штрафуватимуть юридичних осіб, тобто – бізнесменів, підприємства, товариства, фірми. Сума покарання – від 1 700 гривень до 170 тисяч, в залежності від рівня пошкодження. Наскільки сильно підприємці зруйнували історичну споруду, визначатиме спеціальна комісія, проводитиметься відкрите засідання, на яке можуть приходити всі бажаючі.

Фізичних осіб (простих людей) штрафуватимуть по правилам адміністративного кодексу.

Нагадаємо, що раніше Львівська міська рада співпрацювала з німецькою організацією GIZ по ремонту історичних споруд. Однак ця співпраця вже закінчилася. Та міська влада продовжить роботи у 2018 році. Що саме робитимуть і де братимуть кошти, говорилося під час брифінгу за участю заступника міського голови Андрія Москаленка та начальниці відділу охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко. Останні кілька років у Львові успішно функціонувала програма, яка фінансувалася німецькою урядовою організації GIZ.

Читати також:  В’ячеслав Чорновіл. Дисидент, який поборов систему

За минулий рік на реставрацію вікон, балконів та фасадів історичних будівель у центрі міста Лева, німці виділили 1 500 000 гривень.

 SYLA NEWS

512 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up