Звільнення держсекретаря США: чому так сталось та хто наступник?

Нещодавно Дональд Трамп звільнив державного секретаря США Рекса Тіллерсона. Рішення позбавити людину посади, яка відповідала за дипломатичні відносини стало неочікуваним для політичної еліти.

Тіллерсон із самого початку не влаштовував Трампа. Півторарічна взаємодія між ними призводила лише до непорозумінь та суперечок. Оскільки в США президент наділений великою кількістю повноважень, то саме вони давали йому можливість призначати тих людей на посадові місця, яким він довіряє.

Винятком став Тіллерсон, який залишався на цій посаді через об’єднання з міністром фінансів та міністром оборони. Суть полягала в тому, що при звільненні когось одного з них – звільняються всі. Вони думали, що це убезпечить їх, адже такі колосальні зміни явно б погіршили становище у внутрішній політиці.

Трамп мовчазно погоджувався з усім, але постійна риторика Тіллерсона, яка йшла у розріз із поглядом президента призвела до його звільнення. Держсекретар наголошував на тому, що США не потрібно йти на будь-які контакти з Північною Кореєю і що не слід розривати ядерні домовленості з Іраном.

Яскраво виражена позиція політика у ставленні до Росії. Тіллерсон вважав, та відстоював думку, що кращі стосунки між США та РФ можуть бути лише тоді, коли вирішиться питання в Україні, Сирії та Східній Європі загалом.

На жаль, Тіллерсону не допомогли союзники, з якими він уклав угоду. Таким чином Трамп ще раз довів, що його авторитет не повинен піддаватись критиці і що будь-які намагання протистояти йому будуть гостро каратись.

Наступником став Майкл Помпео. Людина, яка поділяє дуже консервативні погляди та є представником  штату Канзас. До цього перебував на посаді директора ЦРУ. Це був найзручніший кандидат для президента з поміж усіх існуючих.

Військовий дух Помпео та спільні погляди означають те, що він чітко слідуватиме вказівкам Трампа. Для останнього це дуже важливо, адже Демократи з усіх сил намагаються йому “вставити палки в колеса”.

Деякі джерела стверджують, що 8 березня Майкл Помпео відвідував територію України, зокрема побував у Краматорську для кращого розуміння ситуації, яка відбувається на сході нашої держави.

Для громадян США та ЄС ця особа не є найкращим варіантом, але для України скоріш за все навпаки. Оскільки це людина, яка має чималий досвід у розвідувальних структурах та поділяє антиросійські погляди, то це дозволить мати Україні ще кращого союзника за океаном.

Валентин Балагура для Syla.news

795 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up