Скоро в Антарктиді запанує гендерна рівність, – Євген Дикий

22 березня дві українські експедиції вирушили в Антарктиду, одна з яких планує досліджувати найхолодніший материк протягом року. Перед тим, як вирушити назустріч науковим відкриттям, очільники українського антарктичного дослідницького центру заявили, що це остання експедиція у чоловічому складі.

В.о. начальника Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий наголосив, що в такому складі річна експедиція відбувається востаннє, адже, опираючись на гендерну рівність, жінкам необхідно надати можливість проводити дослідження на українській станції «Академік Вернандський», бо вони теж здатні досягати блискучих результатів у науці. Тому Євген запевняє, що вже наступного року склад експедиції суттєво зміниться.

Читати також:  Урожай без землі та денного світла: в Антарктиді вперше виростили овочі

Цьогорічна наукова подорож вважається унікальною, так як її учасники планують провести 5 нових біологічних досліджень. Експедитори вирішили започаткувати фото-каталоги для ідентифікації китів, а також оновити і розширити такі ж каталоги тюленів Веддела.

Науковці проводитимуть дослідження мікроорганізмів антарктичних ґрунтів, їх засоби пристосування до екстремальних умов, і вивчатимуть склад живих організмів у воді за залишками луски та шкіри.

Особливу увагу дослідники приділятимуть вивченню забруднення довкілля, так як ця проблема загострюється з кожним роком все більше і потребує негайних змін. Насамперед це стосується зменшення кількості мікропластику у воді та залишків хімічних речовин, що шкодять підводній флорі та фауні.

Читати також:  Український Жіночий Конгрес - що це і для чого? (КОМЕНТАРІ, ФОТО)

Щороку Україна відправляє в Антарктиду експедиції, які складаються з 12 полярників, половина з яких є науковцями різних напрямків, а решта – кухарі, техніки, лікарі. Зазвичай, перезмінка дослідницьких команд відбувається в березні, коли в Антарктиді осінь і протока Дрейка ще не вкрита кригою.

Syla.news

477 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up