Львів зможе відмовитися від маршруток за 5 років – заступник мера по ЖКГ

22 березня на сесії міськради депутати проголосували за ідею відмовитися від маршруток і перейти тільки на електричний транспорт та зручні великі автобуси. Заступник мера з питань ЖКГ Сергій Бабак говорить, що на це треба 5 років. 

Цього року Львів купить н100-150 автобусів, 50 тролейбусів і 30 трамваїв. Для цього залучать бюджетні та кредитні кошти. Щоби повністю відмовитися від маршруток – треба 5 років. І це за умови, коли з фінансування все буде гаразд.

Сергій Бабак каже, що один автобус може замінити три маршрутки. Щоби покращити ситуація на дорогах і зменшити давки у трамваях та автобусах, потрібно 180 нових транспортних засобів:

Вчора депутати проголосували ухвалу «Про підтримку електронної петиції «Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси!». Петиція – це наміри, стратегічне бачення. Без коштів ні про що не можна говорити. Якщо буде фінансування – то за 5 років це реально зробити. На цей рік є підтримка депутатського корпусу, є чітка позиція міського голови – максимально швидко закуповувати нові автобуси і перейти до європейського стандарту. Вже цього року ми маємо намір придбати 100-150 автобусів, 50 тролейбусів і 30 трамваїв. Для цього будемо залучати і бюджетні, і кредитні кошти. Автобуси будемо купувати великі. Один великий автобус може замінити три маршрутки, які зараз курсують по місту Львову. Також великі автобуси більш комфортні. Якщо цього року на вулиці міста вийде 180 одиниць нової великої техніки (автобуси, трамваї, тролейбуси) – це зможе вирішити більшість питань щодо тих негараздів і дискомфорту, який зараз є по транспорту, – сказав Бабак. 

Сьогодні містом їздить 620 одиниць транспорту – це власні і приватні машини. Великих автобусів на маршрутах зараз є приблизно 25%. Всього потрібно 800 одиниць техніки.

Отож, ми рухаємося в напрямку, щоб збільшувати комунальний транспорт. Зараз на ринку пасажирський перевезень комунальний транспорт займає 35%. На жаль, приватні перевізники працюють не дуже добре. Вихід на маршрут 50 – максимум 60%. Не бачу в них прикладів придбання нової техніки. Є дуже багато зауважень і претензій як від нас, так і від львів’ян. Тому комунальний транспорт має стати пріоритетом, тоді все буде керовано і буде більша якість, – сказав заступник мера. 

Нагадаємо, що 22 березня на сесії міськради Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту мерії сказала, що місто Львів хоче закупити 50 нових тролейбусів. Для цього потрібно взяти кредит у Європейському банку реконструкції та розвитку,  а також  – знайти грантові кошти в Інвестиційного фонду сусідства Європейського Союзу.  Всього треба близько 15 мільйонів євро. На погашення кредиту є 13 років.

Читати також:  Десять вівчарок-офіцерів шукають власників у Львові

SYLA NEWS

 

442 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up