У Львові відкрилась виставка робіт зі скла Андрія Бокотея (Коментарі)

21 березня Народний художник України Андрій Бокотей святкує своє 80-річчя. У цей день друзі, приятелі, шанувальники, високоповажні чини прийшли вітати маестро гутного скла. З нагоди ювілею Андрій Бокотей влаштував виставку останньої скляної композиції з під власного «пера». Також у цей день митець вирішив нагородити молодих художників-склярів Першою премією професора Андрія Бокотея.

Привітати великого скляра та розважити гостей було запрошено Молодіжний симфонічний оркестр. Серед присутніх було чимало близьких для Андрія Бокотея людей, які прийшли привітати його теплими словами, подарувати квіти та вшанувати гутницьку майстерність, якій митець присвятив свою молодість, старість і виховав багато молодих професіоналів, які продовжують розвивати справу життя свого вчителя.

Привітати Андрія Бокотея та побачити останню скляну композицію народного скляра завітав мер міста Львова Андрій Садовий і вручив митцеві золотий герб міста Лева.

Читати також:  День Збройних сил України. Вітання львів'ян (Відео)

До цієї важливої міської події приєднався й голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, який подарував Андрію Бокотею «Кобзар».

Також свої привітання народному митцю у вітальному листі передав президент України Петро Порошенко.

Під час відкриття виставки та після привітань високоповажних гостей, митець нагороджував молодих художників-склярів Першою премією професора Андрія Бокотея. Лауреат І премії Віталій Білан отримав змогу участі у Другій Міжнародній конференції художників-склярів у Китаї. Лауреати Другої та Третьої премій отримали грошову винагороду у розмірі 20 та 10 тисяч гривень відповідно. Конкурсні роботи усіх трьох переможців будуть представлені на виставці у Музеї скла в Нінбо у Китаї.

Читати також:  Студенти коледжу Труша намалювали ікони на честь Героїв Небесної Сотні

Наприкінці виставки Андрій Бокотей подякував усім присутнім гостям.

Андрій Бокотей народився 1938 року в селі Брід на Закарпатті. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, кафедра кераміки. За роки своєї творчої діяльності митець завоював кілька почесних титулів, як-от Дійсний член Національної премії імені Т. Шевченка, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, професор. Він є учасником численних виставок в Україні, Китаї, США, Франції, Бельгії, Ізраїлі, Польщі, Литві, Латвії, Угорщині, Голландії, Данії, Фінляндії, Норвегії.

Ірина Пилипишина для Syla.news

426 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up