У Львові тепер є вулиця Віденська та сквер Яцека Куроня. Для чого ці перейменування

Вулицю Дмитра Карбишева перейменували на вулицю Віденську. Про це попросив почесний консул Австрійської Республіки у Львові.

Сквер біля Генерального консульства Республіки Польща назвали в честь Яцека Куроня. Він є почесним громадянином міста Лева. 

Яцек Куронь – польський політик, історик. Був противником комунізму та Польської Народної Республіки.

Один із авторів стратегії діяльності незалежної профспілки «Солідарність» (1980). З упровадженням воєнного стану 13 грудня 1981 інтернований, в 1982 заарештований за обвинуваченням у спробі повалення державного ладу. Звільнений за амністією (1984).

Учасник «Круглого столу» (1989), що призвів до частково вільних виборів й перемоги на них «Солідарності». Депутат Сейму (1989—2001); міністр праці та соціальної політики (1989—1990; 1992—1993). На президентських виборах у 1995 році висувалася його кандидатура.

Наприкінці свого життя критично оцінював результати капіталістичних трансформацій у країнах Центрально-Східної Європи. В інтерв’ю 2001 року заявив:

 – Я хотів створити демократію, але не продумав, яким чином. І ось доказ: я думав, що капіталізм може реформувати сам себе, все необхідне, наприклад робітниче самоврядування… Ось доказ моєї сліпоти… Єдине, про що я шкодую — це про свою участь в уряді. Мій уряд допоміг людям прийняти капіталізм. 

Ще 15 листопада 2017 року львівська інтелігенція звернулася до влади міста з пропозицією назвати одну з вулиць на честь Куроня.

 – Львів і його громада посідає особливо важливе місце у стосунках між Польщею й Україною. Ми маємо багато прикладів та імен, які протидіяли кривавому протистоянню і старалися перетворити Львів у приклад польсько-українського примирення. Одним з найвідоміших був Яцек Куронь, уродженець – почесний громадянин – Львова і творець “Солідарності”. Зокрема, на початку 2000-х він відіграв ключову роль у розв’язанні конфлікту навколо військових поховань на Личаківському цвинтарі, – писалося у тому зверненні. 

Документ підписали:

Читати також:  Мінські домовленості переглянуть: експерт назвав дату

Мирослав Маринович

Ярослав Грицак

Орест Друль

Тарас Возняк

Ірина Подоляк

Юрій Андрухович

Ярослав Рущишин

Оксана Кісь

Маріанна Кіяновська

Євген Глібовицький

Юрій Головач

Олена Джеджора

Юрій Прохасько

Ірина Старовойт

Богдан Панкевич

Юрій Кох

Богдан Пужак

Володимир Кауфман

Ярослав Сватко

Марк Зархін

Олесь Пограничний

Зеновій Мазурик

Ігор Мельник

Маркіян Іващишин

Олег Онисько

Остап Середа

Андрій Квятковський

 

Мер міста Андрій Садовий сказав, що Яцек Куронь підтримував Україну, а добрі стосунки з Австрією нам сьогодні потрібно розвивати:

Ми займаємо тверду українську позицію. Але ми повинні підтримувати тих, хто за Україну. Я особисто був знайоми з Куронем. Мені важко назвати людину, яка була би більшим лобістом і захисником України. Це була людина, яка мала до себе шалену критику дуже багатьох політичних сил, дуже багатьох рухів в Польщі, які її звинувачували в лобізмі українських ідей. В сьогоднішній непростий час ми повинні дати чіткий імпульс тим людям, які за межами України підтримують Україну. Польща була, є і буде нашим сусідом. Там сьогодні не прості часи. Сьогоднішнє голосування по площі Куроня – це підтримка тих, хто стоїть на твердих позиціях підтримки України.

Щодо вул. Віденської – це прояв шани до великого періоду життя. У нас непогані відносини з Австрією. У нас є політичні розбіжності. Коли був візит Президента Австрії, я мав непросту тему для розмови – я підняв питання «Північного потоку-2», який є шкідливий для будівництва і є шкідливим для європейської безпеки. Але міста є, були і будуть. Якщо ми хочемо мати майбутнє, то ми повинні думати про майбутнє, добре знаючи нашу історію. Історія – це наш фундамент. Ми повинні враховувати реалі, ми повинні підтримати тих, хто є з Україною і помагає нам боротись з окупантами, які окупували нашу територію. Ми повинні давати правильні сигнали зі Львова та України»,- зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Дмитро Карбишев, вулицю якого перейменували на Віденську, був радянським військовим.

Читати також:  Терміни проведення ЗНО-2018

Довідка: Карбишев Дмитро Михайлович (рос. Карбышев Дмитрий Михайлович14 (24) жовтня 1880Омськ — 18 лютого 1945 концтабір Маутгаузен) — російський та радянський військовик, генерал-лейтенант інженерних військ, професор Військової академії Генерального штабу, доктор військових наук.

16 серпня 1946 отримав посмертно звання Героя Радянського Союзу за те, що у гітлерівських концтаборахпровів три з половиною роки та не зрадив присязі СРСР. У радянській пропаганді був символом незламної стійкості.

SYLA NEWS

 

 

457 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up