Перший політв’язень Кремля про те, як підтримувати та визволяти інших бранців з Москви (Коментарі)

Колишній політв`язень кремлівських тюрем, а нині радник міністра закордонних справ з питань визволення бранців Юрій Яценко розповідає, про те, як журналісти можуть допомагати у визволенні бранців і чому важливо писати листи нашим землякам, яких утримують в російських в’язницях. 

У Львові у музеї «Територія терору» стартував марафон «Напиши лист політв’язню Кремля». Кілька десятків молодих людей відгукнулись на ініціативу і написали листи людям, які перебувають у російських в’язниці. Юрій Яценко вважає, що коли журналісти частіше писатимуть про ці проблеми, то шанси на визволення бранців Кремля зростуть, бо політики більше уваги приділятимуть цим питанням.

На його думку потрібно писати листи політичним в’язням. Цей марафон триватиме місяць і кожен охочий може прийти у музей, ознайомитись з історією кожного українського політв’язня, який перебуває за ґратами в Росії, і написати йому лист. Бо коли пишуть до в’язнів багато листів, то це зауважують, тоді політв’язня, як мінімум не будуть катувати.

Пан Юрій розповів свою історію.

 – Проти мене спочатку порушили справу за сфабрикованими кримінальними звинуваченнями, забрали прямо із номера готелю на другий день після прибуття в Росію, куди я поїхав у приватних справах. Очевидно, причиною було те, що я зареєструвався за своїм паспортом із львівською пропискою. І їх це насторожило. Після того поліція передала інформацію про мене у ФСБ і вони виявили, що я був активістом Майдану. З того часу почався фізичний і психологічний тиск для того, щоб змусити мене до співпраці, щоб я дав свідчення, що начебто мене прислала Україна щоб вести антиросійську, шпигунську, диверсійну діяльність. І що я відмовляюсь від виконання злочинних наказів української влади та звертаюсь до ФСБ із проханням про захист і допомогу, – розповів Яценко.

Три останні роки він займається звільненням українських бранців постійно на контакті з ними і їхніми родичами. При цьому Яценко зазначив, що бранцям пишуть дуже мало листів. Тому разом із керівниками музею «Територія терору» вирішив організувати марафон по написанню послань політв`язням. На цю ініціативу відгукнулись десятки молодих людей.

Syla.news

475 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up