Великобританія та ЄС нарешті узгодили умови перехідного періоду Brexit

Великобританія та ЄС домовились про «значну частину» угоди, яка призведе до «правильного вилучення» Великої Британії.

На переговорах у Брюсселі Мішель Барньє та Девід Девіс дійшли висновку, що угода, яку Велика Британія називає періодом реалізації, є вирішальним кроком у процесі Brexit. Про це повідомили на сайті BBC.

Але невирішеною проблемою залишається кордон з Північною Ірландією. Шотландія негативно відреагувала на угоду, у якій вказано, що Велика Британія дала дозвіл на квоти й доступ до її вод аж до 2021 року.

Секретар  Brexit містер Девіс заявив, що перехідний договір, укладений в понеділок, є умовним для обох сторін, тому він погоджується на цілковиту відмову від нього і намагатиметься налагодити тривалі відносини на майбутнє.

Читати також:  У Чорне море увійшов корабель НАТО

Містер Барньє зауважив, що юридично затверджений текст вважають «рішучим кроком». Проте згодом додав, що його не можна назвати досягненням кінцевої мети і у майбутньому представникам обох сторін належить узгодити ще багато деталей.

Отже, ключовими аспектами договору, оголошеного в Брюсселі, є:

  1. Перехідний період триватиме з 29 березня 2019 року по 31 грудня 2020 року;
  2. Члени ЄС, які приїжджають до Великої Британії в проміжку між цими двома датами, зберігатимуть за собою ті ж права та гарантії, що й ті, хто належить до Brexit. Те ж стосується й емігрантів з британського континенту;
  3. Великобританія має право вести переговори, підписувати й ратифікувати власні торговельні угоди впродовж перехідного періоду;
  4. Велика Британія все ще буде вважатися учасником існуючих торговельних угод ЄС з іншими країнами;
  5. Частка уникнення лову у Великій Британії буде гарантована протягом перехідного періоду, але Великобританія фактично залишатиметься частиною Загальної політики рибальства, тільки вже без прямого утвердження своїх правил, до кінця 2020 року;
  6. Північна Ірландія фактично залишатиметься частиною єдиного ринку та митного союзу за відсутності інших рішень, щоб уникнути складного кордону з Ірландською Республікою.
Читати також:  Brexit «без угоди» коштуватиме британським та європейським компаніям 65 млрд євро на рік

Syla.news

378 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up