Що почитати у березні? 10 книжкових новинок від українських видань

Весняна підбірка світових авторів, які варто почитати. Тут ви знайдете 

  1. «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків»,  Катерина Бабкіна, Марк Лівін

В березні 2018 року видавництво «Internews» та «#книголав» видали книжку «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» за авторства Катерини Бабкіної та Марка Лівіна. Видання створили за американською книжкою Елени Фавіллі та Франчески Кавалло «Казки на ніч для дівчаток-бунтарок». У книзі представлено життєві нариси 50 українських жінок, які не зраджували власним життєвим принципам і впевнено йшли за своїм покликанням. Тут історії про силу духу та віру в себе, а також про досягнення таких відомих діячок, як Лесі Українки, Соломії Павличко, Ліни Костенко, Наталки Седлецької тощо.

  1. «Усміхаки», Лариса Денисенко

У Книгарні «Є» у Львові Лариса Денисенко презентувала свою книгу  «Усміхаки», яка вийшла у «Видавництві Старого Лева». Книга легко й невимушено вчить основних лайфхаків поводження із собаками, дає зрозуміти, що песик – велике щастя, але й не менша відповідальність.

«Усміхаки», яких проілюструвала художниця Марія Фоя, вже встигли полюбитися і дорослим, і дітям, а господарі песиків приводять своїх чотирилапих друзів на самі презентації.

  1. «Та ви жартуєте, містере Фейнман», Річард Фейнман

Річард Фейнман – американський фізик, основоположник квантової електродинаміки, один із розробників атомної бомби та лауреат Нобелівської премії з фізики 1965 року, уособлює в собі образ генія. Його мемуари є добіркою жартівливих і не дуже історій, які цей образ роблять ще більш виразним. У книжці Фейнман не постає як геній за дубовим столом і зі зморщеним чолом. Ні, радше таким, як на обкладинці – з усмішкою та нестримною цікавістю до всього на світі. Фізики у цій книжці не так багато, щоб вона відлякувала гуманітаріїв. А от гумору якраз вдосталь, щоб привабити усіх, хто його цінує. Зробив усе, щоб зберегти жарти та органічно їх перенести в українську – Микола Климчук. Український переклад виходить якраз до 100-річчя з дня народження Фейнмана.

  1. «Джордж і незламний код», Стівен Гокінг, Люсі Гокінг

Чи завжди панує ніч на темному боці Місяця? Як влаштований комп’ютер і чи є завдання, які йому не під силу? Скільки бітів інформації міститься в людській ДНК? Звідки на Землі взялося стільки біологічних видів? І яка ймовірність того, що нас, людей, колись замінить нова форма життя? Один із найгеніальніших фізиків з часів Альберта Ейнштейна Стівен Гокінг писав їх у співавторстві зі своєю донькою Люсі.

Читати також:  Кримськотатарський орнамент включили до культурної спадщини України. ФОТО

Книга «Джордж і незламний код» четверта з серії у цьому році вийшла українською. Вона рекомендована для дітей 11 років, проте буде цікава і для дорослих.

  1. «Відьма», Томас Олде Хьовелт

На сьогодні література жахів перебуває у своєрідній стагнації: образи маніяків з ножами, пилками й навіть ножицями уже років з двадцять вважаються в кращому разі — класикою, а в гіршому — пережованим і вторинним матеріалом. За переосмислення класичних принципів жаху взявся молодий нідерландський письменник Томас Олде Хьовелт у романі «Відьма». Тому любителям жахів та новинок, або ж жахливих новинок, варто прочитати  цю книгу.

  1. «Імперіум», Крістіан Крахт

Роман написаний на межі гумору та хорору про реальну людину – Августа Енґельгардта, вегетаріанця, нудиста і філософа, який вирушив у подорож до німецької Нової Гвінеї. Йому противні німецькі колонізатори, з якими він мандрує на одному кораблі. Він мріє про власну ідеальну колонію та орден Сонця, і вважає, що для цього потрібно зовсім мало: острів та кокосові горіхи. За переконаннями Енґельгардта, саме вони є втіленням досконалості й ідеальною їжею для пізнання Бога. Герой-фантазер і страшний ідеаліст із своїми фантастичними ідеями врешті стає ледь не останнім колонізатором далеких земель.

  1. «Ніжність», Давід Фоенкінос

«Ніжність» – це найвідоміший роман французького письменника Давіда Фоенкіноса. Ця книжка підкорила мільйони читачів у всьому світі, адже в ній описується зворушлива історія кохання. Глибокий та витончений роман був перекладений Іриною Серебряковою, а над обкладинкою українського видання працювала Тетяна Омельченко.

  1. «Майбутнє розуму» Мічіо Кайку

Після перегляду багатьох фантастичних фільмів виникає закономірне питання: чи зображені тут технології є можливими? Мічіо Кайку, автор бестселера «Фізика майбутнього», виступає руйнівником міфів, і саме з кіно починається більшість розділів його книжки про розум і свідомість. Тому у книжці йдеться про мозок, але не тільки про його індивідуальні можливості, а й про потенціал, який відкривають технічний та науковий прогрес. Якщо ви цікавитесь втіленням непідвладних для здорового глузду ідей, то вам обов’язково варто прочитати цю книгу. Адже вона стане вашим однодумцем і доведе, що оригінальність та креатив можуть кардинально змінити світ.

  1. «Під скляним ковпаком», Сильвія Плат
Читати також:  У Львові розпочався благодійний Фестиваль писанок

Лондон, кінець 1962. Падає сніг, морозно, молода жінка стоїть на перехресті, збираючись перетнути запруджену вулицю. Раптом вона повертає голову і завмирає, побачивши власне відображення у лискучій вітрині магазину: дівчина у дзеркалі на неї не схожа. Не мине й місяця, як вийде друком її роман «Під скляним ковпаком», у чернетках якого збереглася перша назва – «Дівчина у дзеркалі». Головна героїня Естер Ґрінвуд переживає внутрішню кризу та всерйоз обдумує спроби самогубства. На відміну від Естер, намагання Сильвії Плат завершаться успішно: менш ніж за місяць після публікації вона вкоротить собі життя. А через двадцять років посмертно отримає Пулітцерівську премію.

Якщо ви цікавитесь життям в Америці 1950-х років, ви фемініст чи феміністка, вам знайоме відчуття депресії і ви здатні до емпатії, тоді ця книга для вас.

  1. «Як ми житимемо на Марсі», Стівен Петранек

В книжці «Як ми житимемо на Марсі» Стівен Петранек фантазує, що ми зможемо колонізувати червону планету вже за якесь десятиліття. Книга містить базову марсознавчу інформацію та зосереджена на способах дібратися до Марса, щоб пристосувати його відповідно до потреб людини. Тут розписані програми дослідження Марса від середини ХХ століття й праці «Das Marsprojekt» Вернера фон Брауна і до діяльності Ілона Маска в наші дні. В книзі розкриті питання про те, чому всі почуті нами плани відправити когось на Марс найближчим часом – безпідставні та чому політ на Марс набагато важчий за політ на Місяць.

Щоправда, поки книжка про наше марсіанське майбутнє перекладалася, майбутнє стало на крок ближчим – Маск запустив у космос Falcon Heavy. Тож цілком можливо, що за найближче десятиліття, як і розраховує автор, ця книжка стане не лише цікавою, а й корисною з практичного погляду для кожного.

Syla.news

303 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up