Мешканці Соснівки мітингують у Львові – не хочуть об’єднуватись з Червоноградом

Представники ініціативної групи мешканців міста Соснівка, що на Львівщині, протестують під стінами Львівської обласної ради. Вони не хочуть, щоб Соснівка та прилеглі села увійшли до об’єднаної територіальної громади (ОТГ) Червонограда, а збираються створити свою із центром у Соснівці.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

За перспективним планом 2015 року у проекті були окремо Сілецька ОТГ (куди мала б увійти Соснівка) і Червоноградська ОТГ. Згодом, залишилася лише Червоноградська ОТГ.

Зараз мешканці мають намір створити окрему ОТГ із центром у Соснівці. До неї мали б приєднатися Гірницька, Сілецька, Межирічанська та Волсвинська ради.

За словами місцевої активістки Віри Савіцької, вони проводили опитування у Соснівці щодо приєднання до Червоноградської ОТГ: 95% людей висловилися проти приєднання, ще 5% – за. Однак офіційного місцевого референдуму не було.

Читати також:  Відбувся допит Порошенка в ДБР

«Нам зашкодить об’єднання із Червоноградською ОТГ. Ми подивилися і підрахували, що села біля нас (Соснівки, – Ред) є дуже самодостатні із чудовим бюджетом. Ми маємо інфраструктуру і згідні об’єднатися із місцевими селами. Разом у нас буде понад 20 тисяч людей. Якщо ми будемо з Червоноградом, то в усій ОТГ буде майже 100 тисяч осіб. І у нас не буде жодних коштів на розвиток територій», – зазначила пані Савіцька.

Активісти додали, що проводили вже низку громадських слухань щодо створення власної ОТГ. А депутати і мер міста Соснівка вже ухвалили рішення про об’єднання з Сільцем без Червонограда.

Мешканці переживають, бо, якщо не зможуть створити свою ОТГ до жовтня 2018 року, то з 1 січня 2019 року добровільно увійдуть до Червоноградської ОТГ.

Читати також:  Російські протестувальники ночують у поліції

Додамо, раніше в інтерв’ю для ІА ZIK заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський пояснив, чому Соснівка має проблеми із власною ОТГ.

«Є міста, які мають у своєму підпорядкуванні інші адміністративні одиниці. Наприклад, до Борислава адміністративно належить Східниця, до Червонограда – Соснівка. Не можна формувати ОТГ з населеним пунктом чи органом місцевого самоврядування, який входить до складу іншої адміністративно-територіальної одиниці», – зазначив він.

Для того, щоб Соснівка створила свою ОТГ, потрібно виносити на розгляд сесії Верховної Ради питання, щоб вносити зміни у адміністративно-територіальний устрій території. Цим і збираються зайнятися представники Соснівки.

Syla.news

420 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up