В Україні вперше покажуть документальний фільм «Золота підкова Бориса Возницького»

21 березня 2018 року в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» (кімн. 226) о 13.00 відбудеться показ фільму «Золота підкова Бориса Возницького». Фільм відзнятий земляками Возницького, з метою увіковічення його пам’яті.

Про це повідомив “Zik”.

Зазначається, що ініціатором створення стрічки є відомий архітектор, просвітянин міста Дубно Олег Супрун. Він звернувся з ідеєю сценарію та участі у зйомках до краєзнавців та письменників Миколи та Любові Пшеничних, а також режисера народної кіностудії «Дубно» Миколи Величковського.

Значна кількість людей ділилася своїми спогадами про видатного патріарха музейництва, Героя України Бориса Возницького, допомагали фотоматеріалами, документами. У фільм увійшли і матеріали з особистого архіву Бориса Возницького, які надала його донька Лариса Разінкова Возницька.

Читати також:  Над Еверестом підняли прапор Львівщини

Борис Возницький належить до тої плеяди музейних працівників, діяльність яких помітною сторінкою увійшла в історію культури, де посідає чільне місце. Неординарність, віртуозність і далекоглядність підходів у розбудові музейної справи знайшли своє втілення в цілому ряді реалізованих проектів.

За 50 років діяльності Бориса Возницького, який очолював галерею, музей став одним з найбагатших музеїв України, колекція якого збільшилася в одинадцять разів творами світового та національного мистецтва, від найдавніших до наших днів.

Читати також:  На Львівщині збирають допомогу для дівчинки з атрофією зорових нервів

Борис Возницький – постать знакова, завдяки таким зберігаються пам’ятки епохи, плекається культура, забезпечується майбутнє. Він усе своє життя присвятив порятунку національної спадщини.

Створення фільму підтримали райдержадміністрація та міська рада міста Дубно. Кошти на реалізацію фільму надав екс-голова Львівської облдержадміністрації Микола Кміть.

Syla.news

413 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up