Польський священик, який 20 років служив в Україні, став персоною нон грата

Як повідомили ЗМІ, Вєслав Пенські зневажливо відгукувався про Україну та українців.

Польський священик Римо-Католицької Церкви Вєслав Пенські, який майже 20 років служив на території України, нині став персоною нон ґрата. Підставою для заборони в’їзду стали його регулярні антиукраїнські висловлювання. Про це повідомляє Zaxid.net.

Священик Вєслав Пенські (ks. Wieslaw Peski SAC) проводив богослужбову діяльність у парафії «Христа Царя Всесвіту» Римо-Католицької Церкви у Києві в період з 1999 до вересня 2017 року. У вересні 2017 року священика перевели до Польщі, після він кілька разів відвідував Україну. У лютому він став персоною нон ґрата.

У розпорядження «Релігійної правди» потрапили експертні висновки щодо висловлювань отця Вєслава Пенського, які зробили незалежні експерти вищих навчальних закладів.

«Так, громадянин Польщі, настоятель парафії Христа-Царя Всесвіту у Києві, отець Вєслав Пенські на телебаченні «Полонія» в США, розповідаючи про сучасних поляків в Україні, зазначає, що вони тут почуваються в небезпеці і їх сприймають як громадян третьої категорії», – йдеться у висновку одного з експертів з посиланням на відео.

Читати також:  Держави, які проголосували проти повернення РФ до ПАРЄ, підготують спільну резолюцію

В іншому своєму виступі, о. Вєслав, як йдеться у висновку, відзначає, що в деяких українських посібниках містяться заклики до знищення поляків за етнічною ознакою.

«Ці висловлювання є порушенням статті 161 Кримінального Кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань» де зазначається про відповідальність за умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності», – резюмує спеціаліст.

«Релігійна правда» повідомила, що проаналізували експерти і вислови священика про Революцію Гідності. «Вєслав Пенський також досить зневажливо висловлювався про Революцію Гідності, говорячи, що Майдан – проплачений з обох боків. Тобто, і ті, що були за Януковича – проплачені, і народ на Майдані отримував погодинну оплату».

Читати також:  Польща образилася на марш націоналістів у Львові

«З боку влади – це майже всі, з боку опозиції, думаю, що половина людей отримує гроші за свою боротьбу на Майдані, – пише один з експертів. – Священик критикує українську владу, говорячи про те, що вона фальшує історію польсько-українських взаємовідносин, принижує українську конституцію».

Фрагменти висновків експертів, поширені ЗМІ

Як зазначається, у висновку двох експертів йдеться, що «о. Вєслав Пенські досить часто у своїх промовах допускає не толерантні, антиукраїнські висловлювання, що посилюють ксенофобські настрої і негативно впливають на україно-польські відносини». Тому фахівці рекомендували відповідним державних органам обмежити перебування на території України о. Вєслава Пенського.

360 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up