На першому плані. Андрій Москаленко про електромобілі, ІТ та бізнес-туризм у Львові

Електромобілі, ІТ-галузь та нові кластери туризму: заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко розповів про головні напрямки розвитку міста у 2018 році.

 Пане Андрію, вітаємо Вас. Скажіть будь ласка, якими стануть головні напрямки розвитку міста у новому році? Які основні напрями будуть продовжені та які нові міська влада започаткує або підтримає?

У місті важливим є кожен елемент. Освіта, інфраструктура. Місто має розвиватися пропорційно, але на кожен рік є свій пріоритет. Сьогодні важлива загальна стратегія міста, бо 10 років тому ми обрали ІТ, туризм. Цьогоріч ми акцентуємося на креативній економіці.

Ми плануємо відкрити завод із переробки твердих побутових відходів, зробити дороги, відремонтувати площу біля залізничного вокзалу.

Пріоритетною лишається освіта. Потрібен контент, мультимедійна частина. Відкриваємо медіа тека, розвиваємо театри і громадські простори.

Що ви вкладаєте у поняття креативна економіка? Які напрями розвиватимуться цьогоріч?

Креативність – це багато галузей. Ми робимо акцент на інженерії, хімії, біології, на розробках, завершуючи це культурою та освітою.

Маємо 6 напрямків по розвитку освіти. Перший стосується впровадженню максимально якісного інтернету у навчальних закладах, розвитку мультимедійних засобів, прокладенню мереж. Другий – це вивчення англійської мови. Навіть не просто вивчення. Учень повинен вчити англійською інші предмети.

Креативність для нас – це акцент на інтелектуальному потенціалі людини.

Не так давно виконком затвердив Концепцію розвитку електромобільності міста. Розкажіть про головні етапи розвитку цієї концепції – що конкретно робитиметься зараз, що далі. Яким має стати результат? І у яких практичних діях концепція проявлятиметься?

Львів є першим містом в Україні, яке запропонувало концепцію розвитку електромобільності. Її напрацювали наприкінці минулого року, визначили конкретні цілі – до 2025 року скоротити забруднення повітря на 25%, щоби 20% автомобілів – були електромобілі. Для цього треба інфраструктура – заправки, дороги.

Ви вивчали досвід інших міст?

Так. Ми вивчали німецький досвід. Є кілька міст-партерів, зокрема Фрайбург. З цим містом ми працюємо по одному львівському мікрорайону – Рясному. Там зробимо енергоефективне освітлення та ще кілька проектів.

Які міська влада бачить головні напрямки розвитку Львова, як туристичного та гостинного міста? Які є проблеми у цьому напрямку та як вони вирішуватимуться?

Проблеми є, це проблеми росту і розвитку. 10 років тому ніхто не рахував гостей, які їхали до міста. Минулого року ми мали 2,6 мільйонів гостей. 55 % – це внутрішній туризм.

Ми робили ставку на відпочинковий туризм, сьогодні ми дивимося на світові тренди. 55%  – то є бізнес туризм: конференції, семінари, виставки.

У Львові створено конвеншн-бюро, що займається розвитком ринку конференції. Минулого року ріст був на рівні 40%. Ми конкуруємо з великими містами. Цієї осені матимемо конференцію на тему лікування грижі. До міста приїде 400 експертів з усього світу.

Тому важливо говорити про якість сервісу – готелі, конференц-зали.

Місто може задавати тренди по напрямкам самих конференцій. Наскільки ви готові ініціювати нові теми та напрями?

Нам вдається вигравати заявки на конференції, де Львів є сильним в тих позиціях  – у медицині, хімії, мікробіології.

Є програма амбасадорів, є гранти для науковців. Якщо порівняти відпочинковий та бізнес-туризм, то останній дає змогу ще раз підтягнути людей до міста.

Бурхливий туристичний розвиток міста подобається не всім жителям Львова. Є люди, які напряму говорять, що в центрі все добре, а на околицях – сміття та розбиті дороги. Як бути з цим?

Важливо, щоби місто розвивалося комплексно. Немає більш важливої, чи менш важливої галузі. Але туризм – це робочі місця, це малий бізнес, в якому працюють львів’яни.

У Львові є виклики по інфраструктури. Кожен район виконує свою функцію. І тому коли ми є у тій же спадщині ЮНЕСКО, було би нерозумно не використовувати цей потенціал.

Ви згадали, що Львів – місто, яке має чимало пам’яток та об’єктів, внесених до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Які напрямки роботи по їх збереженню матимемо цього року?

Ми продовжимо програму по збереження фасадів та балконів старих будівель міста. Ті люди, які не дотримуються законів та нищать наші пам’ятки, платитимуть штрафи.

Цього року разом з німцями ви продовжуватимете роботу над розвитком інфраструктури й зокрема – районом Замарстинів. Є інформація, що там може з’явитися надземне метро, фунікулер до центру міста. На якому етапі цей проект зараз?

Зараз відбуваються громадські слухання, цим займається головний архітектор міста. Справа стосується канатної дороги. Є проблема доступності. Мова зараз про людей з інвалідністю. Їм складно дістатися до Високого замку з Площі Ринок. Тому треба пристосовувати наше місто для людей.

Останні роки Львів називають містом ІТ. Які напрями розвитку матиме цей напрям?

Ми працюємо над зміною кабінету мешканця. Це ресурс, через який відбувається повна комунікація людей з органами влади, коли вони сплачують комунальні послуги.

Впроваджуємо проект «Електронний квиток».

Ми працюємо по освіті та культурі. Закупляємо мультиборди, впроваджуємо програмне забезпечення у школах.

ІТ-освіта, конференції, новинки ІТ-сектору. Що може міська влада Львова запропонувати у цьому напрямку?

Ми відкрили перший в Україні ІТ-хаус – будинок, де живуть ІТ-шники. Зараз працюємо над другою земельною ділянкою.

Це такий меседж для ІТ-працівників, щоби овни могли переїздити до Львова, жити тут.

Нещодавно відкрили повноцінну лабораторію віртуальної реальності. Через неї ми тестуватимемо відкриття нових об’єктів.

Syla.news

1422 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up