Міжнародне тестування PISA: навіщо це українським школярам та вчителям

2018 року Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA. Ціль тестування – порівняти освіту 80 країн світу та подивитися, що взагалі вміють учні, як вони знають мову, літературу, математику і науки про природу. 

Що таке таке PISA?

Оцінювання проводить Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Суть в тому, що тестування не стосується конкретно шкільної програми. Воно перевірятиме загальну ерудицію школярів й тоді робитиме висновок: у якій країні найкраще навчають та де найбільш здібні учні.

Львівський центр оцінювання якості освіти проводитиме тестування у Львівській, Волинській та Рівненській областях. У експерименті братимуть участь учні з 80 шкіл, коледжів та ПТУ цих трьох регіонів.

Всього протестують 240 дітей, по 3 від кожного навчального закладу.

Для чого це робиться?

Вчителі на науковці дізнаються, чи готові молоді люди до життя у суспільстві, спробують зрозуміти, що впливає на рівень освіти та подумають,як можна зробити шкільну систему кращою та практичнішою.

Читати також:  Школа мрії у селі. Чому до Наварії з’їжджаються вчитися з усіх околиць

В Україні основний етап PISA-2018, який передбачає тестування учнів/студентів та анкетування учнів/студентів і керівників закладів освіти, буде проведено з 15 квітня по 30 травня 2018 року. Про це зазначено в наказі Міністерства освіти і науки України. В основному етапі візьмуть участь орієнтовно 6 500 учасників із 273 закладів освіти. Від кожного закладу освіти до вибірки учасників увійдуть від 3 до 38 учнів/студентів. Фінальна вибірка закладів освіти формується міжнародним партнером Програми WESTAT на підставі даних про всі заклади освіти країни, де навчаються 15-річні підлітки (а це загальноосвітні школи, ліцеї, гімназії, професійно-технічні заклади, коледжі тощо). Після визначення переліку закладів-учасників дослідження Westat у кожному з них обере тих учнів/студентів, які проходитимуть тестування. В Україні тестування буде проведено в паперовому форматі. Процедури його проведення подібні до процедур зовнішнього незалежного оцінювання: у пункті тестування на базі закладу освіти, у якому навчаються учні/студенти-учасники дослідження, працюватимуть інструктори, які роз’яснюватимуть учасникам тестування послідовність роботи з тестовим зошитом, стежитимуть за порядком в аудиторії, часом початку та закінчення роботи.  Процедура тестування стандартна: вона однаково реалізується в усіх країнах/економіках-учасницях PISA.

Читати також:  Свідоцтво досягнень: у Міносвіти придумали заміну табелю першокласників

Тестування триватиме 2 години (120 хвилин) з невеликою перервою. Для тестування буде використано 30 варіантів тестових зошитів. Кожен учень/студент виконуватиме свій власний варіант, що допоможе уникнути списувань учасниками одне в одного й підказувань учасникам з боку інструкторів. Тестові завдання в зошитах представлені в декількох форматах: вибір одного з варіантів відповіді, надання короткої відповіді або розгорнутої відповіді. Найбільше завдань – на надання розгорнутої відповіді. У кожному тестовому зошиті будуть завдання на читання. Окрім них, учні/студенти виконуватимуть також завдання з математики і/або природничо-наукових дисциплін.

Syla.news

 

383 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up