Жінки та війна: мистецтво Східної Галичини у 1914-1921 роках (Коментарі)

У головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся семінар «Жіночі образи Першої світової війни у мистецтві  Східної Галичини».

Період воєнного мистецтва 1914-1921 років у Східній Галичині малодосліджений істориками. Цією темою Мар’яна Байдак займається вже шість років і сьогодні вона  поділилася результатами своєї праці з львівською аудиторією.

Під час семінару членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії презентувала частину своєї дисертації про жіночі долі у воєнному мистецтві.

Читати також:  Що почитати у березні? 10 книжкових новинок від українських видань

Знайомство із  жіночими образами у мистецтві розпочалось з детального огляду картини Олени Кульчицької «Страхіття війни». Сум, страх, ненависть та смерть притаманні тій епосі, жінки та чоловіки, на думку дослідниці, відчували по різному.

За словами авторів проекту, жіночий внесок у військові та революційні події того часу ніяк не має стосуватися політичних чи феміністичних настроїв. Головна ідея семінару в тому, щоб показати  жінку не лише з-за спини чоловіка, а й  активними суспільними, мистецькими та військовими діячками.

Читати також:  Кримськотатарський орнамент включили до культурної спадщини України. ФОТО

 

Організатори переконані, що подібні заходи, зважаючи на Українські реалії, сьогодні як ніколи актуальні. Вже найближчим часом вони планують провести чергові зустрічі та семінари з відомими особистостями, науковцями та громадськістю.

Syla.news

496 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up