Львівщина офіційно визнала добровольців учасниками АТО

На сьогодні кількість добровольців на Сході України сягає близько двох тисяч, розповідають волонтери.

Як повідомив один з ініціаторів визнання добровольців на рівні місцевих рад по Україні Ярослав Мандрук, до обговорення закону щодо обговорення закону долучились представники СБУ, прокуратури та громадських активістів. Окрім Львівщини, аналогічне рішення прийняла Івано-Франківська область.

За словами Ярослава Мандрука, влада України за усі роки війни не прийняла закону щодо визнання доровольців учасниками бойових дій у зоні АТО, тому ініціативу взяли на себе місцеві ради.

У міському бюджеті передбачено пільги для добровольців, розповіла директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк. Зокрема, пільги на житлово-комунальні послуги.

Читати також:  5 маловідомих замків на Львівщині

Законопроект передбачає комплексну програму щодо допомоги учасникам АТО. Сюди належать: допомога у розмірі 3000 гривень демобілізованим атовцям,  допомога на реабілітацію та програма сімейного відпочинку. Окрім цього, кожен учасник АТО має право на отримання земельної ділянки на територї Львівської області.

Головним завданням для волонтерів руху Яроша є соціальна та правова допомога учасникам АТО як на Сході України, так і тим, які уже повернулись, розповідає координатор руху Львівщині Валентин Середюк. Загалом, додає волонтер, на сході України перебувають три добровольчі батальйони і декілька тактичних груп.

Читати також:  Рятувальники попереджають про лавини у Карпатах

Враховуючи те, що держава не забезпечує добровольчий рух, допомогу бійцям активно надають волонтери, зазначає Валентин Середюк. Люди привозять їжу, одяг, медикаменти тощо. Тому

Також в рамках прес-конференції нагородили переможців конкурсу дитячого малюнка «Добровольці – новітні Герої України».

Участь у конкурсі взяли близько 60 дітей віком від 5 до 14 років.

Переможець конкурсу Гривняк Андрій, учень 1 класу

Усі малюнки відправлять на схід України воїнам АТО, розповів Валентин Середюк.

Syla.news

488 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up