У Львові презентували фільм про українців у польському війську

13 березня у Львові презентували документально-ігровий фільм «Українці у польському війську. Друга світова війна». Стрічка розповідає про події від 1 вересня 1939 до 22 червня 1941 року розкриває таємниці зниклих безвісти близько 150-ти українців, які воювали разом з поляками проти нацистів. 

Робота над фільмом почалася у 2015 році, коли поляки підтримували Україну в боротьбі проти російської агресії. Однак Кремль почав розпалювати міжнаціональну ворожнечу між українцями та поляками, тому постала потреба шукати спільні точки дотики, як у теперішньому, так і в минулому. Саме тому Любомир Горбач, голова Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», взявся розповісти історію, як українці та поляки боролися проти агесорів часів Другої Світової.

Читати також:  Доба в зоні АТО: двоє захисників поранені

Фільм знімали на основі віднайдених історичних джерел – поховань польських військових, які загинули у 1939 році. Дослідники знайшли матеріали не на один фільм, тому в результаті – вийшов цілий серіал.

Історичну потужність стріячки підсилюють також і зібрані матеріали у дусі так званої “Живої історії”. Науковці збирали свідчення ще живих учасників Другої Світової.

Читати також:  АТО: 24 порушення режиму тиші, четверо військових постраждали

Фільм зняли завдяки конкурсу підтримки регіонального кіно. За словами начальника відділу інформації та поліграфії ЛОДА Володимир Трача, у 2016 році на підтримку українського кінематографу було виділено 700 тисяч гривень. У 2017 році вдалося реалізувати 6 фільмів на суму 500 тисяч гривень.

Syla. news

471 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up