Скільки написав Франко. Літературна творчість мовою цифр

Чи був Франко генієм літератури чи все ж таки – ремінсиком і трударем? Питання риторичне. Та принаймні, можна описати його літературний доробок простою математикою. Про те, скільки ж творів написав Франко говорив кандидат філологічних наук Богдан Тихолоз під час лекції “Poeta doctus vs письменник-робітник. Література як штука, лабораторія, верстат”. 

Літературний доробок Франка складає: 6 тисяч творів – 100 томів, 10 поетичних збірок, 1 збірка поем, 10 творів великої пози, 100 творів малої прози, 3 000 наукових та публіцистичних текстів різних сфер життя, 200 перекладів, 14 мов, 37 національних літератур, 220 окремих видань (книжок і брошур), 60 збірок оригінальних і перекладених творів різних жанрів.

Стосовно географії перекладів, варто відзначити, що Франкові був чужим європоцентризм. Він перекладав не тільки авторів із Заходу, його не меншою мірою тягло на Схід, особливо із староарабської літератури.

Інші цікаві факти та цифри з літературної творчості Франка:

– Найраніший вірш написаний у 15 років (Великдень, 1871).

– Перші публікації у пресі – у 18 років (журнал «Друг», 1874).

– Перша поетична збірка – у 20 років «Баляди і розкази».

– Знав 20 мов.

– Писав 5-ма мовами  – українська, російська, німецька, польська, болгарська.

Мав 100 псевдонівмів – Джеджалик, Мирон, Мирон Сторож, Мирон Ковалишин, Руслан, Іван Живий.

Франко рівнявся на Еміля Золя. Франковий науковий реалізм інспірований творчістю відомого француза.

Франко писав детективи – «На дні», «Основи супільности», «Для домашнього огнища».

Він також писав історична прозу. Це була не стільки історична проза, а історична візія Франка. Він писав не про те як було, а про те, як могло би бути.

Також Франко знайшов себе, як прозаїк у стилі філософськосимволічної прози. Він експерементує з модерном. Сором’язливий модернізм. На рівні декларацій – Франко дає модернізм, але вдома, у закритому кабінеті говорить: «А цікаво спробувати».

Роман Коржик для Syla.news

474 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up