Миколаївська Книжкова толока збере письменників з усієї України

Цьогорічна книжкова толока присвячена 150-річному ювілею заснування “Просвіти” – культурно-історичного товариства, яке з 1868 року відстоювало права українців на власну освіту, розвивало літературу, культуру та історію в Австро-Угорщині, Польщі, Російській імперії.

«Книжкова толока» — щорічний літературний фестиваль, культурно-мистецький проект, який з 2007 року проводиться у місті Миколаєві Львівської області. Організатор фестивалю — громадський діяч, аніматор літературного процесу і підприємець Люба Хомчак.

“Книжкова толока”, за словами організаторів, стане своєрідним просвітницьким форумом для провінційної молоді, адже до Миколаєва приїдуть письменники з різних куточків України. Впродовж трьох днів відбудеться чимало літеоатурних заходів. Зокрема, зустріч авторів із дітьми у 45-ти школах району. Про це розповіла організатор заходу Любов Хомчак.

Такі події важливі у часи, коли в країні йде війна, відбуваються складні реформи й тому культура стає тим, за що власне борються військові, громадські активісти, митці. Про це важливо говорити, вважає міський голова Миколаєва Андрій Щебель.

Чимало заходів буде акцентовано саме для молодого покоління. Події  відбуватимуться в суботу та неділю у першій половині дня. Програма для підлітків – це суцільні презентації від київських та львівських видавництв.

Також відбуватимуться майстер-класи. Зокрема, ворк-шоп з написання статей для Вікіпедії. Своєрідним апофеозом підліткової програми буде вечір Зірки в «Зірці». Поети з усієї країни читатимуть тексти у «Зірці» – нічному клубі Миколаєва.  Письменниця Наталя Матолінець вважає, що таке розширення географії фестивалю свідчить про його прогрес.

ХІ «Книжкова толока», що відбулася 17 — 19 березня 2017, була присвячена 100-річчю Української революції 1917—1921 років.

У 2016 на фестиваль з’їхалися понад сто літераторів і двадцять видавництв із України. Під час трьох днів фестивалю проводився продаж книг, конференції, лекції, дискусії, круглі столи, літературні зустрічі, майстер-класи, літературне кафе, книжкова лотерея, конкурси, дитяча та молодіжна програма. Тогорічний фестиваль присвятили 160-річчю від дня народження Івана Франка під девізом «Нам пора для України жить».

У 2015 фестиваль був присвячений 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, у 2014 — вшануванню жертв Майдану та підтримці бійців на сході України.

Syla.news

 

1593 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up