МОЗ запровадило нові правила для отримання водійських прав

У МОЗ розробили новий проект наказу з медичними протипоказаннями для тих, хто планує отримувати водійські посвідчення після автошколи. Повторно пройти медкомісію доведеться і тим, хто документи втратив або переоформляє.

Для інших, за нинішніми правилами, періодичність медогляду у віці до 55 років залишається незмінною – раз у 10 років, пише Вечірній Київ. Те ж відноситься і до тих, хто права почав отримувати в минулому році за новими правилами на два роки – заново проходити медкомісію після затвердження нових вимог не потрібно.

Читати також:  АТО: чотири обстріли, два поранених бійця

Сьогодні, згідно ПДР, довідка про стан здоров’я не є обов’язковим документом, який повинен мати при собі кожен водій. Однак, папір необхідна для початку навчання майбутнім водіям.

За новим документом, у видачі довідки пропонується відмовляти:
– Алкоголікам, наркоманам і токсикоманам.
– При певних ендокринологічних захворюваннях, що супроводжуються розладами свідомості і коматозним станом.
– При гіпертонії III ступеня (гіпертонічний криз – надмірне підвищення артеріального тиску).
– Людям з дефектами (або травматичної деформацією) кісток черепа з неврологічною симптоматикою.
– При стійких зміни в бронхолегеневій системі з вираженою легеневою недостатністю.
– З хронічними порушеннями нервової системи і психічними протипоказаннями (порушення пам’яті, сприйняття дійсності, поведінки та ін.).
– Епілептикам, розумово відсталим тощо.

Читати також:  МОЗ пропонує обговорити проект концепції професійного ліцензування лікарів

Втім, благі наміри чиновників можуть не призвести до поліпшення ситуації. Адже такі довідки можна купити чи не в інтернет. Після вступу у силу нових правил медогляду, ціна питання може значно зрости, адже медики повинні будуть закривати очі на досить широкий перелік захворювань.

351 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up