У Польщі вступив у дію закон про заборону торгівлі у неділю

У Польщі почав діяти закон, яким забороняється торгівля по неділях у більшості магазинів. 

Про це повідомляє DW.

Закон був запропонований провідною профспілкою “Солідарність”, яка вважає, що працівники повинні мати можливість відпочити та провести час зі своїми родинами в неділю. Закон підтримали консервативна керівна партія Польщі “Закон і справедливість” та римо-католицька церква.

Заборону на торгівлю по неділях будуть запроваджувати поступово: в цьому році магазини не працюватимуть лише в другу та третю неділі місяця, в 2019 році неробочими стануть три неділі. А починаючи з 2020 року торгівля буде заборонена в усі неділі за деякими винятками (перед святами).

Читати також:  Львівські журналісти заявили, що біля кордону на них напали поляки (Відео)

Заборона, втім, не поширюється на пекарні, кафе, магазини морозива, АЗС, аптеки та інші невеликі заклади торгівлі. Крім того, у неділю зможуть працювати ярмарки та магазини в готелях, аеропортах, на залізничних станціях. Також зможуть вести торгівлю власники маленьких крамниць, але за умови, що самі стоятимуть за прилавком. Досі в Польщі усі магазини і торговельні мережі могли вільно працювати щонеділі. Водночас у багатьох країнах Євросоюзу магазини в неділю не працюють.

Читати також:  Півтори доби вантажівкам буде важче їхати з Львівщини у Польщу

Читайте також: Польські магазини вигадали, як обійти заборону на торгівлю в неділю – ЗМІ
Польська опозиція вважає новий закон атакою на свободу торгівлі і попереджає про скорочення робочих місць. Зокрема, це може стосуватися студентів, які мають час для роботи лише на вихідних. Порушникам нових правил торгівлі загрожує штраф в розмірі до 100 тис. злотих (23,8 тис. євро).

Syla.news

430 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up