Конфронтація між поляками й українцями приводить до спільної поразки – звернення діячів України і Польщі

Десятки представників громадських середовищ України і Польщі оприлюднили спільне звернення проти продовження конфронтаційної політики й її ескалації у відносинах між Польщею й Україною.

Про це повідомило видання “Радіо Свобода“. «У відносинах між Польщею та Україною ми хочемо повернення політики, що спирається на справжній діалог, а не на диктат однієї зі сторін. Хочемо політики, яка звернена до сьогодення і до майбутнього! Будьмо свідомі тієї відповідальності, що лежить на наших плечах, і того шансу, який стоїть перед нами! Досвід наших народів, винесений з попередніх століть, засвідчує: кожна конфронтація між поляками й українцями, часто інспірована Росією, призводить до нашої спільної поразки! Нинішній Європі загрожує зіткнення національних егоїзмів, а передусім російський імперіалізм. У цих умовах нам, полякам та українцям, легше буде протидіяти цій загрозі разом! А також разом будувати Європу ХХІ століття!», – мовиться у зверненні.

Читати також:  Націоналісти заявили, що Польща має територіальні претензії на українські землі

Відомі українські й польські діячі, серед них Юрій Андрухович, Ярослав Грицак, Борис Ґудзяк, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Оксана Забужко, Едвін Бендик, Пшемислав Чаплінський, Аґнєшка Голланд, Данута Куронь, Адам Міхнік, Ґражина Станішевська, звернулися передусім до громадян у Польщі та Україні, а також до політиків обох країн, які несуть повну відповідальність за відносини між країнами.

У Польщі нещодавно внесли зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які передбачають запровадження кримінальної відповідальності, серед іншого, за заперечення «злочинів українських націоналістів» проти польських громадян у 1925–1950 роках чи за звинувачення поляків у причетності до злочинів нацизму часів Другої світової війни. Ці зміни різко розкритикували і вимагають скасувати не тільки в Україні, але й у США чи Ізраїлі.

Читати також:  Антипутінська коаліція: чи справді вона є та що дасть повернення до Будапештського меморандуму (аналітика)

Також останнім часом у Польщі знесення місцевою владою деяких пам’ятників українським жертвам, які загинули від рук поляків у роки Другої світової війни, пояснюють тим, що вони не були належним чином легалізовані, інші такі пам’ятники на українських похованнях просто нищать невідомі. Україна вимагає припинити таку практику.

А прем’єр Польщі Матеуш Моравецький нещодавно стверджував, ніби повстання під проводом Богдана Хмельницького проти влади Польщі в Україні 17-го століття було «першим великим злочинним актом проти євреїв», який єврейські історіографи, за його словами, порівнюють із Голокостом. В Україні негативно сприйняли ці слова.

Syla.news

336 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up