Зміна державного устрою Китаю: як це вплине на світ?

Нещодавно на 3-му позачерговому з’їзді центрального комітету Компартії Китаю Сі Цзіньпін виголосив промову з потребою внести зміни до державного устрою.

Бажання стримувати владу в своїх руках призвела до того, що у конституції з’явиться правка,  яка дозволить переобиратися на посаду голови КНР необмежену кількість разів. Донедавна цей термін обмежувався лише двома каденціями. Таким чином ми отримуємо ще одного диктатора в Східній Азії.

Для посилення контролю з боку держави за діями підлеглих буде створено новий орган, який позиціонує себе як антикорупційний. На жаль, основна мета не протидіяти та запобігати корупції, а зробити ще жорсткіший нагляд за виконанням відданих наказів.

На даний момент в управлінні держави були задіяні лише найталановитіші члени суспільства, які належать до комуністичної партії. Ці особи при здобутті владних місць наділялись широким спектром прав. Можна сказати, що це майже демократія для певної касти людей. Саме надання цих прав сприяли кращому розвитку Китаю на світових позиціях.

Натомість зараз чітке та вирішальне слово буде належати Сі Цзіньпіну. Він оточуватиме себе не людьми, які дійсно заслужили цієї посади, а тими, кому він довіряє. “Протягування” своїх призведе до появи корупції, яку ніхто не зможе контролювати. У загальному це переросте до погіршення результативності держави та спаду якісного життя населення.

Американська та Європейська спільноти мали б засудити такі дії, адже вони є антидемократичними. Також важливим кроком могли б стати санкції. Але це все не відбудеться, адже Китай має другу економіку світу з номінального ВВП і першу по паритету купівельної спроможності. Такі дії є невигідними “берегиням” західних цінностей, адже втрати перевищуватимуть заробіток.

У кінцевому результаті увесь світ мовчазно спостерігати за створенням нової імперії, котра у будь-який момент може почати діяти абсолютно по-іншому, ніж зараз.

Syla.news

987 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up