Світовий чемпіон з бігу хоче перевершити власне досягення

На змаганнях у Токіо українець наразі має одного суперника – самого себе.

Історія українського паралімпійця, який здолав страх та став спортсменом
перемоги на Паралімпіаді вимірюється не в грошах, які виплачує держава. Жодні призові не можуть зрівнятися з самореалізацією людини, котра має обмежені можливості в повсякденному житті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

“Говорили: ой, та чого ти доб’єшся, ти ж нічого не можеш, ти ж інвалід”, – пригадує Ігор Цвєтов. У 13 років він був змушений наново вчитися ходити, а вже в 22 на змаганнях у Ріо встановив світовий рекорд бігу на стометрівці – 12,22 секунд!

Читати також:  Збройні Сили України висловили готовність до встановлення режиму «тиші» на Донбасі з 5 березня

Медичною мовою недуга Ігоря називається спастика – це наслідки паралічу. Його м’язи натягнуті, як струна, при найменшому стресі вони нестерпно печуть. “Знаєте, коли руку окропом ошпариш, і воно як стягує – ось таке відчуття в мене в ногах”, – зізнається атлет.

Це стало наслідком травми від падіння під час катання на роликах – хлопець сильно вдарився головою, а коли вийшов із коми, зрозумів, що не відчуває ніг. Його мозок утратив контроль над кінцівками, і лікарі казали, що це назавжди. Перші півроку він разом із мамою, долаючи біль і сльози, пробував вставати та робити кроки, тримаючись за стіну.

Читати також:  Рада ухвалила закон про аудиторську діяльність

Згодом Ігор повернувся до школи і самовільно покульгав на фізкультуру. Вчителі дивувалися, але не наважилися заборонити, як і мама. “Він хотів. Він говорив: мам, я такий, як усі”, – пригадує матір.

Syla.news

439 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up