У Львові відбулась прем’єра документальної стрічки “Евакуйовані назавжди” (Коментарі)

Фільм про депортованих українців вийшов на широкий екран! 6 березня відбулась львівська прем’єра історичної картини.

Створити кіноісторію про нелегку долю переселенців із Закерзоння та роль підпільної греко-католицької  Церкви у житті громади – таким було завдання творців фільму – отця Івана Качанюка (автор ідеї), Любові Терлецької (режисерка) та Сергія Устюкова (продюсер).

Отець Іван переконаний, що львівська публіка є вибагливою, проте усі сумніви щодо зацікавленості львів’ян в історичних фільмах розвіялись – охочих переглянути стрічку був повен зал.

Для Сергія Устюкова, продюсера фільму, важливим є вдячність глядачів не лише за екскурс у минуле, а й за спогади та історію, яку мало хто знає. Тому стрічка мандруватиме не лише Україною, а й усім світом. Зокрема, один із показів планується у Австралії.

Читати також:  Львів'ян запрошують на перегляд фільму про Патріарха Сліпого

Попри те, що “Евакуйовані назавжди” є художньо-документальною стрічкою, на думку керівника Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя УКУ Тараса Радя, у час польсько-українського конфлікту цей фільм стане історично-науковим підґрунтям для дослідження проблеми переселенців із Закерзоння.

Замість очікуваного трагізму, болю та страждань у зображенні нелегкої долі “евакуйованих”, відвідувачі побачили у фільмі людяність, тепло і доброту. Саме це, на їх думку, і торкнулось сердець глядачів – поділився враженнями народний художник України Мирослав Откович.

Були також ті, кого фільм зворушив до сліз, – розповів про власні враження після перегляду Ігор Євстахієвич, доктор медичних наук, хірург з багаторічним стажем.

Читати також:  Влада не співпрацюватиме з GIZ, та продовжить реставрацію історичних споруд Львова

Відвідувачі львівської прем’єри “Евакуйованих назавжди” високо оцінили спробу творців зібрати свідчення очевидців-переселенців в одну велику повнометражну стрічку. Це, на їх думку, важливо саме для молоді, якій потрібно мати більше знань про історію власного народу.

Для львівської молоді цінність фільму має неабияке значення. Виховуючи патріотичних дух, історія дозволяє впевнено будувати майбутнє і що важливо – цінувати життя тих, хто зазнав страждань.

Нагадуємо, що триває благодійний збір коштів на створення другої частини фільму “Переслідувана правда”.

Реквізити:
ЄДРПОУ/ДРФО 14360570
ПАТ КБ “Приватбанк” (МФО 305299)
рахунок № 29244825509100

Syla.news

631 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up