Хто вирішуватиме долю Італії після виборів?

4 березня, цього року, відбулись чергові парламентські вибори. Оприлюднені результати стали шокуючими для світової спільноти. Які ж саме партії були обрані, та які ідеї лежать в їх основі?

Найбільшу частку голосів до нижньої палати депутатів отримала права коаліція, яка об’єднанює партії “Вперед, Італіє”, “Ліга Півночі”  та “Брати Італії”. Ці сили здобули 37%  підтримки. Отримати голоси вдалося за рахунок популістської риторики. Євроскептицизм, проблема мігрантів та погана економіка були основними посиланнями до громадян, які вдалось донести.

“Рух п’яти зірок” отримав другу позицію, набравши 32,68 % голосів . Ця партія попри існуючі спільні ідеї з іншими партіями, навряд чи створить коаліцію для повноцінного функціонування та здійснення задуманих планів. Загальна риторика схожа на правих конкурентів, проте вони акцентували свої програмні засади на збереженні екології, прямій демократії, а також за свободу в інтернеті.

Читати також:  В Італії госпіталізували скандального прем'єр-міністра Берлусконі

Інші партії, які є демократами  або лівими здобули 22.85%  та 3.39% голосів. Вони підтримуються політику ЄС та намагаються бути поміркованими у своїх діях. Рух п’яти зірок та праве обє’днання партій будуть вести довгі перемовини та йти на компроміси з цими силами, щоб створити свій уряд.

Загальне невдоволення життя населенням призвело до того, що владу здобули політики, які позиціонують себе антиєвропейськими. Це безумовно ускладнить процес взаємодії з Брюсселем.  Лідер руху “П’яти зірок” взагалі виступав колись за проведення референдуму щодо виходу Італії з ЄС.

Турбує й те, що більшість нової влади приязно ставиться до політики Російської Федерації. Колишній голова партії “Вперед, Італіє” Сільвіо Берлусконі у 2015 році відвідував окупований Крим і проводив особисту зустріч з Путіним. Все це може перерости у скасування санкцій щодо Росії.

Читати також:  Київський автор нечистокровного хоку російською

Європа поступово втрачає контроль над ситуацією, що складається в її межах. Brexit Великої Британії, боротьба Каталонії за незалежність та поступове здобуття влади правих популістів у державах може призвести до того, що Україні просто не буде куди вступати.

Італія не була нашим стратегічним партнером, але вона є важливою ланкою в межах ЄС, тому зі своєї сторони можемо очікувати лише на погіршення ситуація.

Валентин Балагура для Syla.news

912 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up