Польща образилася на марш націоналістів у Львові

Після резонансного маршу націоналістів у Львові заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцькийзвинуватив українську сторону у неготовності до компромісів.

Українська сторона саботує польські заклики до співпраці і відмовляється від польських пропозицій, передає слова політика Gazeta.ua.

“Росія відрізає газ – відразу ж збільшені поставки з польської сторони. А натомість маємо демонстрації під прапорами Степана Бандери у Львові під гаслом “Львів не для польських панів”, – обурюється політик (4 березня центральними вулицями Львова пройшла смолоскипна хода активістів праворадикальних організацій, приурочена до дня загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича 5 березня 1950 року у бою із співробітниками радянських спецслужб.

2015-го у день візиту президента Польщі до Верховної Ради депутати прийняли закон про героїзацію УПА, пригадує Ціхоцький. Звинувачує українців, що вони не дотримують своїх обіцянок.

Читати також:  У ВР зареєстрували проект звернення до Сейму та Сенату Польщі

“Це проблема довіри до нашого українського партнера, який у квітні 2015-го, у день візиту президента Польщі до Верховної Ради, прийняв так званий пакет законів про героїзацію Української повстанської армії”, – говорить він.

Ціхоцький виступив із різкими заявами у відповідь на статтю очільника МЗС України Павла Клімкіна у газеті Rzeczpospolita.

“Нещодавні зміни до закону про Інститут національної пам’ять у Варшаві є ознакою безграмотного погляду на історію, ніби вона має лише чорний та білий кольори. Якщо хтось із польських політиків продовжить наполягати на введенні заборони на вшанування пам’яті Степана Бандери та УПА в Україні, наша відповідь буде: почніть з себе, припиніть культивувати пам’ять про Юзефа Пілсудського, який здійснив жорстоку пацифікацію українців у Галичині або Армію Крайову, чиї підрозділи здійснювали криваві дії проти мешканців українських сіл”, – йдеться у статті міністра.

Читати також:  В ОБСЄ сподіваються, що президент Польщі ветує закон про заборону "бандерівської ідеології"

Ціхоцький вважає, що порівнювати Армію Крайову та УПА і їх дії, так само як Бандеру і Пілсудського — це заперечення волинського злочину і спроба перекрутити історію.

Syla.news

318 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up