Фільм про депортованих українців “Евакуйовані назавжди” виходить на великі екрани

6 березня на великий екрани виходить перша частина документально-художнього фільму «Евакуйовані назавжди». Стрічка, яка бере за живе, бо у ній відображено трагічні моменти депортації українців із Закерзоння. Про це і не тільки під час прес-конференції розповіли творці фільму. 

Ця тема є близькою для львів’ян та жителів Західної України, адже чимало людей, яких депортовували у 1944-1951 роках, а також їх родичів і нащадків проживає на Львівщині. Пам’ять про ті події об’єднує українців у культурні товариства та громадські організації, мета яких – шанувати пам’ять про ті події, робити все аби подібні ситуації більше не мали місце в українській та світовій історії.  Про це і не тільки розповіла режисерка стрічки Любов Терлецька.

Читати також:  Нові будівельні норми: коли у Львові побільшає острівців безпеки

Евакуація, перш за все, торкнулася українців, прихожан Греко-Католицької церкви. Тоталітарний режим СРСР та польська влада не тільки переселила українських мирян, а й потім переслідувала їх за релігійні переконання, змусивши УГКЦ переходити у підпілля.

За словами автора ідеї фільму отця Івана Качанюка, перша частина фільму “Евакуйовані назавжди” показує, як звичайні українці зазнавали переслідувань та не втрачали своєї віри, незважаючи на репресивні дії радянської влади.

Читати також:  Рада продовжила мандат міжнародної місії, яка розслідує катастрофу МН17

Продюсер стрічки Сергій Устюков розповів, що фільм також планують показувати в інших містах України та закордоном. Під час показів картини творці збиратимуть кошти для створення другої частини “Евакуйованих”.

Першу ж частину зняли за кошти доброчинців.

Syla.news

1400 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up