Футбольні фанати і політика

Футбольні фанати та політика: у чому взаємозв’язок?

Бійки на стадіонах, неадекватність, стан алкогольного сп’яніння – саме такі уявлення про футбольного фаната існує серед звичайних громадян. Та чи дійсно вони є такими?

Фанатський рух пройшов декілька етапів свого становлення. Зародження почалось приблизно у 80-х роках. Здебільшого це були невеликі групи осіб, які були під пильним наглядом тодішньої системи. Наступний етап припав на 90-ті. Високий рівень злочинності та безробіття того періоду породив фаната, який здебільшого шукав лише бійок та алкоголю. Тоді не було ще чітких політичних вподобань, проте деякі молодики під впливом заходу цікавились расизмом та нацизмом.

На зміну цьому всьому прийшов третій етап, який вважав футбол не лише місцем веселого проводження часу, але й можливістю проявити свої політичні погляди. Більшість фанатського руху України тяжіє до правих ідей, винятком є лише декілька угрупувань лівого спрямування. Вони виглядають білими воронами та не мають, по суті, можливостей впливати на якісь процеси.

Спільні ідеї почали об’єднувати ці угрупування поза межами стадіонів. Значна частина фанатів почала масово долучатись до громадських та політичних організацій, які програмно є націоналістичними. Оскільки часті бійки за свій клуб потребували хорошої фізичної підготовки, то саме ця молодь стала силовою частиною цих партій та організацій. Набагато простіше відстояти свої інтереси не тільки інтелектуальним потенціалом, але й фізичним, тому це є необхідністю для виживання на політичній арені України.

На даний момент існує поділ на ультрас та хуліганів. Ультрас відповідають за підтримку команди, малюють банери, палять фаєри, придумують різного роду гасла на підтримку. Хулігани ж б’ються за свій клуб із суперниками в лісах чи на вулицях міст. У потрібний момент, ці групи об’єднуються, та йдуть спільним фронтом.

Саме організованість, вірність своїм ідеям та чималий досвід протистоянь з суперниками і поліцією стали поштовхом до того, що футбольні фанати стали першими силовими противниками беркуту та тітушкам під час подій на майдані, а згодом і військовими проти агресії Росії на сході України.  27 лютого 2014 року відбувся безпрецедентний випадок у світі. Уся фанатська спільнота України уклала перемир’я між собою до того моменту, поки не настане мир в нашій державі. Особиста ворожнеча відійшла на другий план, а інтереси держави на перший. На жаль, таке не сталось у правлячої еліти. Із 2014 року політика та футбол зазнали ще більшого сплетення, тому можна констатувати, що прихильників та членів націоналістичних партій ставатиме все більше. Усе це в кінцевому результаті вплине на політичну ситуацію загалом по Україні.

Syla.news

1332 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up