Реінтеграція Донбасу: що це таке і з чим його “їдять”?

Нещодавно президент підписав закон №7163 про реінтеграцію Донбасу, який визнає Російську Федерацію агресором та покладає на неї усю відповідальність за вчинені злочини.

Наявність цього закону дає можливість врегулювати плутанину з поняттями, а також конкретно визначити представників та винуватців конфлікту.

Відтепер так звані ЛНР та ДНР фігурують як “окупаційна адміністрація Російської Федерації”. Це дає змогу поширити думку в світовій спільноті про те, що участь у протистоянні з Україною ведуть не прості громадяни, а саме “гості зі сходу”.
Також з’явився текст, де говориться, що: “відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану державі Україна, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, фізичним та юридичним особам, покладається на Російську Федерацію.”. За рахунок цього Україна відкидає з себе будь-які звинувачення та хоче у майбутньому стягувати компенсацію з боку Росії.

Важливим рішенням є зміна повноважень командуванням збройних операцій на сході. Донедавна цим займалась СБУ, але тепер на зміну прийшла реформована структура під назвою “Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ за керівництва Генштабу”. Це дає змогу краще використовувати наявні ресурси, які були обмежені в СБУ та провадити кращу координацію різного роду військ

Даний закон мав бути створений ще на початках агресії Росії, проте прийняли його лише після 4 років протистоянь. Чому так сталось? Все дуже просто. Тут грають роль амбіції П. Порошенка про отримання другого строку президентства. Закон поданий з його ініціативи, отже всі заслуги він може приписати собі. Трішки більше, ніж за рік відбудуться вибори. Саме зараз час для початку виборчої кампанії і почалась вона результативно.

У подальшому акцентуватиметься увага на тому, що він почав реалізацію цього проекту і що саме йому слід його завершити. Очевидно, що повноцінне повернення окупованих територій не відбудеться в найближчий рік і це дає змогу спекулювати громадською думкую на свою користь, адже люди хочуть побачити логічне завершення, а така змога буде лише у тому випадку, якщо проголосують за П. Порошенка.

Жодним чином не варто применшувати важливість прийняття цього закону. Але й не варто забувати, що особисті інтереси президента є вищими від загальнодержавних, тому результат може не виправдати усіх наших очікувань.

Валентин Балагура для Syla.news

722 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up