Миротворці на Донбасі: чи буде дієвим цей крок?

Розмови про появу миротворчих сил на сході України відбуваються вже давно. Та чи дійсно “блакитні каски” зможуть допомогти Україні відновити контроль над нашими територіями?

Впродовж чотирьох років протистоянь російській агресії  Україна вдавалась до різних сценаріїв розвитку подій, проте вони були недієвими. Небажання “східного сусіда” йти на поступки завели цей конфлікт в тупик.

Саме в такий момент варто шукати кардинально нові шляхи розв’язання даної ситуації. Українське та Російське керівництво вважає, що цим новим шляхом може стати розгортання миротворчих сил. На жаль, думка щодо реалізації цього проекту різниться та знову спричиняє ще більші непорозуміння.

Слід зауважити, що миротворчі сили не ведуть ні з ким війти. Це чисельна група осіб, яка укомплектована з представників різних країн світу. Метою є не сприяння певній стороні у вирішенні конфлікту, а створення умов безпеки та порядку на територіях їхньої дислокації. Головною перевагою є нейтралітет, що дозволить бути посередником між ворогуючими сторонами.

Україна вважає, що ці сили слід ввести вздовж усієї лінії тимчасово окупованих територій. П. Порошенко нещодавно заявив, що для цього потрібно залучити близько 30 тисяч осіб. Нездатність відновити контроль своїми силами між кордоном Росії та так званими “ДНР” та “ЛНР” ще більше наштовхує на думку потрібності миротворців. Вони змогли б обмежити незаконний ввіз зброї, техніки та військових, які посилюють позиції окупантів.

Натомість Росія заявляє, що погодиться на миротворчі сили  у тому випадку, якщо вони дислокуватимуться лише на лінії конфлікту між нашими військовими та їхніми найманцями. Очевидно, що така перспектива не є нам  вигідною. У цьому трактуванні створений кордон повністю відгородить Україну від окупованих територій, а також створить процес їх входження в підпорядкування Російській Федерації. Реалізація цього плану призведе до цілковитої втрати наших територій у найближчі декілька років.

У будь-якому разі введення миротворчих сил не дасть реальної можливості повернути Донбас в наше підпорядкування. Це лише замороження ситуації для продовження переговорів. По суті теж з саме, що і зараз, проте без втрат з боку наших військових/

Валентин Балагура для Syla.news

823 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up