У Львові презентували науковий проект IMAGE, який фінансуватиме ЄС (Коментарі)

19 лютого 2018 року у Львові презентували  проект IMAGE, який виграв ґрант європейської програми «Горизонт-2020». Про суть проекту та його важливість для розвитку енергоефективності України та Європи, говорили під час зустрічі в університеті «Львівська політехніка».

Уперше в Україні координатором міжнародного проекту IMAGE стала Львівська політехніка. Куруватиме співпрацю дев’яти учасників консорціуму з України, Польщі, Німеччини та Франції професор ІТРЕ Анатолій Андрущак.

Представники Львівської політехніки, компанії SoftPartners, НВО «Карат» (Україна), Ченстоховської політехніки, Варшавської політехніки, приватної фірми Enoze (Польща), ПП Smartemembranes і Юліхського дослідницького центру (Німеччина), університету Анже (Франція). Вони презентуватимуть проект Innovative Optical/Quasioptical Technologies and NanoEngineering of Anisotropic Materials for Creating Active Cellswith Substantially Improved Energy Efficiency («Інноваційні оптичні та квазіоптичні технології і наноінженерія анізотропних матеріалів для створення активних комірок із суттєво підвищеною енергоефективністю»). Про це розповів ректор «Львівської Політехніки» Юрій Бобало.

Читати також:  "Львівобленерго" опалює 1615 користувачів

 

Як розповів професор Андрущак, головна ідея цього проекту, яка зародилася саме у нашому університеті, – об’єднати науковців різних напрямів (оптики, кристалофізики, інформаційних технологій та наноінженерії), щоб домогтися підвищення енергоефективності найперше матеріалів, а далі й робочих пристроїв, які працюють із тими матеріалами.

– Ми вивчаємо анізотропні кристалічні матеріали, досліджуючи просторову анізотропію, що дає можливість удвічі – утричі підвищити їхню ефективність. У консорціумі проекту є малі підприємства, які впроваджуватимуть наші ідеї та дослідження у практику. Це стосується радше світових фірм: європейських, японських, американських. Вони випускають продукцію, основним елементом якої є анізотропні матеріали: пристрої, що керують потоком світла у волокнах інтернет-мереж (скажімо, електро-, акустооптичні модулятори як основний робочий елемент у волоконно-оптичних системах передавання інформації, також це вентилі, розгалужувачі, мультиплексори тощо). Тобто це всі пристрої, що працюють на індукованому керуванні світловим потоком. Сподіваємося, що під час досліджень ми їх удосконалимо, – сказав Андрусяк.

Другий напрям досліджень – це новий клас кристалічних нанокомпозитів із заданою анізотропією. Науковці чи не вперше у світі заповнюватимуть пори нанопористих матриць виробництва SmartMembranes нанокристалітами і досліджуватимуть їхні оптичні властивості.

Читати також:  Виконком змінив план мікрорайону Голоско та розроблятиме нове планування вулиць Липинського і Промислової

Syla.news

572 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up