Польська опозиція анонсувала внесення в Сейм проекту змін щодо закону про Інститут нацпам'яті

Польська опозиція анонсувала внесення в Сейм проекту змін щодо закону про Інститут нацпам’яті

За словами Схетина, закон про ІНП став причиною “дипломатичної катастрофи”. У Польщі опозиційна партія “Громадянська платформа” у вівторок планує подати до Сейму проект змін до закону про Інститут національної пам’яті.

Про це повідомив лідер партії Гжегож Схетина в Twitte, передає “Тиждень.ua”. За його словами, закон про ІНП став причиною “дипломатичної катастрофи”.

“Написання закону про ІНП міністром Які (заступник міністра юстиції Патрик Які – Ред.) і фатальні пояснення прем’єра (Матеуша Моравецького – Ред.) призвели до дипломатичної катастрофи. Ось чому у вівторок ми подамо проект поправки до цього закону. Тут немає місця для половчастих заходів, потрібна швидка та солідарна реакція. Усіх”, – наголосив Схетина.

Читати також:  Мацеревич: знайдені докази двох вибухів на борту президентського літака ТУ-154М

Як повідомлялося 7 лютого, у Польщі опозиція має намір підготувати поправки до закону про Інститут національної пам’яті, щоб пом’якшити загострені відносини з західними партнерами.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам’яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Згодом президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі.

Читати також:  "Укрзалізниця" обмежить рух потягів до Польщі

Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів. Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам’яті може врахувати позицію України.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Також зазначимо, що зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

Syla.news

Коментувати

326 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up