Антикорупційні органи: чи слід чекати чогось доброго?

Майже три роки тому в Україні почали діяти нові органи по боротьбі з корупцією та запобіганні їй. Але чи насправді вони відповідають тим викликам, які на них поклало суспільство та держава?

Однією з головних вимог для повноцінного членства в ЄС є подолання корупції. Для здійснення цієї мети на весні 2015 року було створено НАЗК, САП та НАБУ, які позиціонували себе як нові структури, що зможуть неупереджено та самостійно протидіяти корупційним злочинам високопосадовців нашої держави.

За цей час найбільш недієвим себе проявив НАЗК. Проблеми почались ще до початку його формування у вигляді підконтрольних членів конкурсної комісії з боку уряду. Згодом, вже утворивши орган, почалась внутрішня міжусобна ворожнеча, що не давала змоги функціонувати як слід.

Діяльність САП є посередньою, адже нерідко спостерігалось багато процесуальних порушень та загалом некомпетентність з боку її працівників. Зважаючи на чимале фінансування та жорсткий відбір кадрів, таких речей не мало б бути, тому це треба пов’язувати з інтересами певних осіб.

Діяльність НАБУ претензій не викликає. Формування конкурсної комісії відбулось прозорим шляхом, що дозволило обрати голову, який не є підконтрольним нікому. За час своєї діяльності відбулось та відбувається 489 проваджень, а до суду скеровано 107 справ. Яскравим прикладом ефективності НАБУ є конфлікт з Генпрокуратурою. Саме в цьому випадку можна простежити боротьбу старої корупційної системи та нового органу, який намагається щось змінити.

Наступним шляхом має бути створення вищого антикорупційного суду України. Ця структура повинна розглядати справи виключно за поданням НАБУ. Поки що зі 107 поданих справ до звичайно суду, лише 19 отримали  вироки за вчинені правопорушення

Проаналізувавши діяльність цих структур, можна дійти до висновку, що вище керівництво нашої держави не має політичної волі для змін. Намагання впливати на ці органи є, попри тиск громадськості та західних партнерів. На щастя, протистояти цьому тиску стає все важче і важче.

Створення вищого антикорупційного суду є неминучим, що дозволить якісно змінити ситуацію в Україні. Завдяки ньому збільшиться кількість розкритих справ, перезавантажиться діяльність НАЗК та покращиться діяльність САП.

Валентин Балагура для Syla.news

187 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up