Як львів’яни святкують день святого Валентина? (Коментарі)

“Валентинки”, подарунки, квіти та романтична вечеря – таким традиційне святкування Дня усіх закоханих. Яким цей день є для львів’ян, дізнавались журналісти Syla.news.

Для когось це свято  сповнене романтики та символізму, а дехто зовсім не святкує, аргументуючи це тим, що старається жити в коханні щодня.

Про свято. У світі існує близько 10 версій започаткування цього свята. За однією із них, Валентин був таємним християнином і навертав своїх підопічних до цієї віри. Якось він вінчав молоду пару, але їх затримала варта. Оскільки Валентин був представником вищого класу, він міг уникнути смертної кари, однак його слуги – ні. Священик, намагаючись розрадити молоде подружжя, написав їм листи, передати які повинна була сліпа дівчина. Однак до в’язниці з’явився сам Валентин. Він вмовив вартових пропустити до його до в’язнів ціною власного життя. Перед стратою Валентин передав ще один такий лист тій нещасній сліпій, яка завдяки йому прозріла і стала красунею.

За іншою легендою,  День Валентина святкується 14 лютого через птахів. Десь в цей час у них починається шлюбний період. Саме тому вважалось, що шлюб, укладений в цей день, буде щасливим і довгим. Таке переконання існувало десь до Середньовіччя, коли закохані вважали, що саме 14 лютого птахи “беруть шлюб”.

Цікаво, що найбільшої популярності свято набуло у часи Середньовіччя. Перші письмові згадки можна знайти в творі “Пташиний парламент” Джеффрі Чосера. У ньому батько англійської літератури розповідає про сон, в якому птахи відзначали день Валентина, і зобразив притаманну для того часу атмосферу святкування (додавши краплинку іронії). До цього не було знайдено жодних письмових згадок про святкування Дня всіх закоханих. День Валентина згадується також у шекспірівському “Гамлеті”.

Проте у 1969 році святого вилучили з літургічного календаря католицької церкви, оскільки відомості про його життя недостовірні та письмово не підтверджені. Все, що точно відомо про святого, це ім’я та інформація про страту. Хоча і до цього церква досить негативно ставилась до Дня святого Валентина.

Syla.news

127 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up